Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
30. decembris, 2014
Drukāt

Jūrmalā amatpersonām piemēro sodus; uzsākta pārbaude par objektu pieņemšanu ekspluatācijā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jūrmalas domes vadība, balstoties uz būvinspektora Ralfa Morīša lietas izmeklēšanas komisijas secinājumiem, piemērojusi sodus domes amatpersonām, savukārt Revīzijas un audita nodaļa uzsākusi ārpuskārtas pārbaudi par objektu pieņemšanu ekspluatācijā, aģentūru BNS informēja pilsētas domes pārstāve Ieva Aile.

Ārpuskārtas pārbaude uzsākta, jo būvinspektors no šā gada 1.oktobra līdz 19.decembrim, saskaņā ar jauno Būvniecības likuma regulējumu, pieņēmis vienpersoniskus lēmumus par būvju pieņemšanu ekspluatācijā bez atsevišķa rīkojuma un būvvaldes vadītāja saskaņojuma.

Izmeklēšanas komisija secinājusi, ka par rājiena nepiemērošanu 2013.gadā ierosinātās Morīša disciplinārlietas ietvaros galvenā atbildība jāuzņemas tā brīža Personāla nodaļas vadītājai Gunai Voitkānei, kura, neraugoties uz Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektora rezolūciju, nav sagatavojusi rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu.

Voitkāne pašlaik ieņem pašvaldības Administratīvās komisijas priekšsēdētājas amatu. Ņemot vērā komisijas funkcijas un atbildību par administratīvo sodu piemērošanu un pieņemto lēmumu izpildes kontroli, Voitkāni nolemts atbrīvot no ieņemamā amata.

Aizrādījumu izteiktt pašreizējam domes izpilddirektoram Arturam Grantam, kurš 2013.gadā kā domes izpilddirektora vietnieks vadījis Morīša disciplinārlietas izmeklēšanas darba grupu, kā arī tā brīža izpilddirektorei Guntai Smalkajai – par nepietiekamu uzdevumu kontroli un iestādes darba pārraudzību.

Aģentūra BNS ziņoja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu pret Morīti par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu no kādas privātpersonas par lēmuma pieņemšanu. Pēc KNAB veiktās kratīšanas Morīša darba vietā, viņš atstādināts no amata. Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis izdevis rīkojumu par izmeklēšanas komisijas izveidi, kurai līdz 30.decembrim bija jāizvērtē Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektora bezdarbība, nepiemērojot Morītim sodu par konstatētajiem pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+