×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

Jūrmalā atceļ lielāko daļu liegumu kāpt uz ledus

Foto: LETAFoto: LETA

Ņemot vērā ledus biezuma mērījumus un hidrometeoroloģiskās prognozes, Jūrmalas administratīvajā teritorijā atcelts paaugstinātas bīstamības stāvoklis, tomēr iedzīvotāju drošības dēļ aizliegums atrasties uz ledus atsevišķās ūdenstilpēs ir saglabāts, informēja Jūrmalas pilsētas domē.

Aizliegts atrasties uz ledus Lielupē 1000 metru no Lielupes ietekas jūras līcī, Lielupē un Buļļupē – 200 metru rādiusā no Buļļupes ietekas Lielupē, Lielupē – 50 metru attālumā no dzelzceļa tilta un Priedaines autotilta, Lielupē un Varkaļu kanālā – 200 metru rādiusā no Varkaļu kanāla ietekas Lielupē, Lielupē – 200 metru rādiusā no Slocenes ietekas Lielupē un Lielupē – 50 metrus lejpus un 500 metru augšpus autotilta (A10) pār Lielupi.

Tas, ka daļēji atcelts paaugstinātas ledus bīstamības periods, nenozīmē, ka atrasties uz tā ir droši, informē Jūrmalas pašvaldības policijas glābšanas dienesta speciālisti. Atrašanās uz ledus vienmēr ir saistīta ar paaugstinātu risku, un tas jāņem vērā, gan dodoties makšķerēt, gan pastaigājoties vai slidinoties pa ledu.

Pašvaldības glābšanas dienests atgādina, ka jāizvairās atrasties uz ledus zem tiltiem, ietekās un blakus ietekām, strautiem, atvariem niedrēm un citām vietām, kur ledus var būt plānāks, un iesaka uz ledus neiet vieniem.

Jūrmalas pašvaldības policijas glābšanas dienests seko līdzi situācijai ūdenstilpēs, pastāvīgi tiek veikti ledus biezuma mērījumi un hidrometeoroloģisko apstākļu novērtējums. Pašvaldības policijas inspektori regulāri veic dežūras makšķernieku iecienītākajās vietās gar Lielupes krastiem.

Jūras līča pludmalē trīs glābšanas stacijās – Kauguros, Majoros un Bulduros – ziemas sezonā gaišajā diennakts laikā dežurē glābšanas dienests, bet glābšanas stacijās Jaunķemeros, Dubultos un Mellužos, gādājot par cilvēku drošību, tiek veikta videonovērošana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+