×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

Jūrmalā atgriežas Londonas mūziklu zvaigznes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēgumam pietuvojies otrais Jūrmalas festivāls, bet vēl 15. jūlijā kā viens no Jūrmalas festivāla gaidītākajiem notikumiem Dzintaru koncertzālē atgriežas spožā koncertprogramma – “Brodvejas mūziklu zelta izlase”. Populārākās kompozīcijas no pasaulē slavenākajiem mūzikliem izskanēs Londonas mūziklu zvaigžņu sniegumā.

Ņemot vērā klausītāju lielo interesi par koncertu pērn, pirmajā Jūrmalas festivālā, skaistāko Brodvejas mūziklu melodiju koncerts iekļauts arī šī gada festivāla programmā, kurā izskanēs skaistākās ārijas, dueti un ansambļi no visu laiku slavenākajiem Brodvejas mūzikliem. Tostarp ir Leonarda Bernsteina “Vestsaidas stāsts” un “Brīnišķā pilsēta”, Džordža Gēršvina “Porgijs un Besa”, Ričarda Rodžersa “Oklahoma”, “Karuselis” un “Karalis un es”, Ērvina Berlina “Ennij, pie ieročiem!”, Endrū Loida-Vebera “Jēzus Kristus superzvaigzne”, Kola Portera “Augstākā sabiedrība”, Frederika Lova “Mana skaistā lēdija” un vēl daudz citu.

“Mūzika no Ņujorkas mūziklu mekas – Brodvejas teātra – būs kā saldkaisla un reibinoša vīna glāze vasaras vakarā,” vēsta Jūrmalas festivāla organizētāju pārstāvis Mārtiņs Pučka. Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šoreiz tā skanēs pieredzējušā, Londonā studējušā maestro Roberta Pērvisa pārraudzībā. Jau minētie mūzikli “Brīnišķā pilsēta”, “Vestsaidas stāsts”, “Jēzus Kristus superzvaigzne”, “Oklahoma” un vēl citi programmā iekļautie mūzikli viņa repertuārā ir jau vairākus gadus. Pērviss sadarbojies gan ar Londonas deju apvienību, gan Karalisko Šekspīra teātra trupu. Būdams arī pedagogs, viņš skolo muzikālā teātra jaunos aktierus un dziedātājus Ardēna teātra skolā Mančestrā.

15. jūlija vakarā no jauna varēs uzgavilēt spožā soprāna īpašniecei Deborai Maijersai, kuras balss virtuozi ceļo no akadēmiskā operu repertuāra līdz mūziklu notīm, kā arī baritonam Adrianam der Gregorjanam, kurš ne tikai filmējies kino un televīzijā, bet piedalījies arī vairāk nekā desmit dažādu mūziklu iestudējumos. Šajā reizē pirmoreiz klātienē iepazīsim arī Lielbritānijā labi pazīstamo austrāliešu aktieri un dziedātāju Demjanu Hambliju.

Vēl šovakar, 14. jūlijā, Jūrmalas festivāla ietvaros baudāms pašmāju artistiskākā estrādes dziedoņa Intara Busuļa un Abonementa orķestra koncerts, bet Jūrmalas festivālu 16. jūlijā noslēgs grandiozs Galā koncerts “Viva Italia”, kurā Džuzepes Verdi operu majestātiskās ārijas izpildīs starptautiski atzītā latviešu operdziedātāja Alise Zinovjeva (soprāns), Jūrmalas festivāla Goda mākslinieks Aleksandrs Antoņenko (tenors), uzlecošā zvaigzne Marlēna Keine (soprāns), izcilākais latviešu basbaritons Egils Siliņš un Jūrmalas festivāla orķestris Igaunijas Nacionālās operas galvenā diriģenta Vello Pēna vadībā.

 

Varbūt noder!!

Koncerti

14. VII 20.00 Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē Intars Busulis un Abonementa orķestris

15. VII 20.00 Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē “Brodvejas mūziklu zelta izlase”

16. VII 20.00 Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē Galā koncerts “Viva Italia”

Biļetes: “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 60

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+