Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
30. augusts, 2016
Drukāt

Jūrmalā atklās akta mākslai veltītu izstādi “Ādams un Ievas” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dzintars Adienis, "Sēdošā".

Piektdien, 9. septembrī plkst.16 Jūrmalas pilsētas muzejā tiks atklāta izstāde no Jūrmalas pilsētas muzeja mākslas krājuma “Ādams un Ievas”, LA.lv pastāstīja Jūrmalas pilsētas muzeja ekspozīciju un izstāžu kuratore Guna Kalnača.

Turpinot skatītājus iepazīstināt ar Jūrmalas pilsētas muzeja fondu bagātībām, mākslas krājuma speciālistes Ingrīda Raudsepa un Jana Rāve sagatavojušas izstādi “Ādams un Ievas”, kas veltīta akta žanram. Izstādē iekļauti 25 autoru radīti tēlniecības, glezniecības un grafikas darbi. Mākslinieku dažādais redzējums un izpildījuma maniere, kā arī atšķirīgais materiālu un tehniku pielietojums veido daudzveidīgu izstādes kopainu.

Akts vai tā senāks apzīmējums – pliknis ir viens no iecienītiem mākslas žanriem. Cilvēka ķermenis kā dievišķā radījuma atspulgs jau gadsimtiem ilgi ir iedvesmojis māksliniekus. Etimoloģiski Ieva, ko ebreju valodā izrunā: Hava, burtiski tiek tulkota kā “dzīvību radošā”. Izstādē no Jūrmalas pilsētas mākslas krājuma šis tēls atklāts gan klasiski veidotās formās, gan individuālā skatījumā un dažādu stilu interpretācijās.

No Jūrmalas pilsētas muzeja tēlniecības kolekcijas izstādei izvēlēto darbu ģeogrāfija ir plaša. Tie ir ne tikai vietējie Latvijas mākslinieki, bet arī Dzintaru Jaunrades namā rezidējušie ārzemju mākslinieki, bagātīgi pārstāvēta Dzintaru Mākslinieku nama kolekcija.

“Izstādē ir eksponēti arī daži mūsu vecmeistaru tēlnieku darbi. Mārtiņa Zaura nelielā skulptūra Meitene veidota vispārinātās un vitālās formās. Figūras stājā un sejas izteiksmē var pamanīt etrusku kultūras iespaidu. Otra vecākās paaudzes māksliniece Elza Švalbe-Matvejeva ir nozīmīga ar mazo formu tēlniecības darbiem. Izstādē ir skatāmas divas porcelānā veidotas un ar zilu glazūru klātas kailfigūras,” uzsver izstādes kuratore Ingrīda Raudsepa,.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu ja tur ir Guna Kalnača tad par Jūrmalas dižāko mākslinieku drīz tiks pasludināts I. Zalāns. Kā jau tas noticis dažā labā Latvijas pilsētā.

Aleksandrs Vasiļjevs: Man ar rīdziniecēm ir bezkompromisa mīlestība (2)Slavenais modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs sadarbībā ar arhitekti Nataļju Muzičkinu ver durvis Modes muzejam Rīgā, veido izrādi M. Čehova Rīgas krievu teātrī kopā ar režisori Allu Sigalovu un slavē latviešu sieviešu stila izjūtu.
Draugiem Facebook Twitter Google+