×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Jūrmalā atklātas piemiņas zīmes Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem

Foto no Jūrmalas domes arhīvaFoto no Jūrmalas domes arhīva

Piemiņas zīmes – stēlas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.

Godinot Latvijas valsts brīvības cīnītājus, Lāč­plēša dienā 11. novembrī Jūrmalā pie Slokas baznīcas, Raiņa ielā, svinīgi atklāja divas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltītas piemiņas zīmes – stēlas.

Svinīgā piemiņas brīdī stēlas iesvētīja Slokas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Aivars Gusevs, atklāšanā piedalījās Jaunsardzes un informācijas centra direktors Druvis Kleins un Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe.

Latvijas valsts pirmais un augstākais apbalvojums – Lāč­plēša Kara ordenis – piešķirts 21 jūrmalniekam; viņu vārdi un dzimšanas dati iegravēti piemiņas zīmēs.

Piemiņas plāksnes tika izgatavotas un uzstādītas pēc Aizsardzības ministrijas iniciatīvas ar Jaunsardzes un informācijas centra atbalstu sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas pašvaldību. Stēlas mākslinieciskais autors ir mākslinieks Jānis Strupulis, tās izgatavotas SIA “Akmens apstrādes centrs”.

Stēlu uzstādīšana Jūrmalā tika īstenota, iesaistoties Latvijas valsts simtgadei veltītajā projektā “Atceries Lāčplēšus”, kura iniciators ir Jaunsardzes un informācijas centrs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+