Latvijā
Novados

Jūrmalā būs bezmaksas sabiedriskais transports, ieviesīs jūrmalnieku kartes3

Foto – Jūrmalas dome

Jūrmalniekiem no 1.jūnija būs bezmaksas sabiedriskais transports pilsētas ietvaros – tā šodien, 15.martā, lēma Jūrmalas pilsētas dome.

Kā informē domes sabiedrisko attiecību pārstāve Zane Leite, lai pilsētas autobusos varētu braukt bez maksas, iedzīvotājiem būs jānoformē Jūrmalas iedzīvotāja karte.

Pašvaldības iecerei vēl jāsaņem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas apstiprinājums.

Kopš 2012.gada bezmaksas sabiedrisko transportu Jūrmalas pilsētā pašvaldība apmaksā skolēniem un pensionāriem.

“Nodrošināt atbalstu jūrmalniekiem jomās, kurās pašvaldība to var izdarīt, ir pašsaprotami, jo rūpes par iedzīvotāju labklājību ir mūsu prioritāte,” uzsver Gatis Truksnis, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs. “Liela daļa jūrmalnieku, kuri ikdienā izmanto pilsētas sabiedrisko transportu, šeit arī strādā, un tas būs vērā ņemams ietaupījums viņu ikdienas tēriņos. Iespējams arī, ka daļa jūrmalnieku izvēlēsies pārvietoties ar autobusu, nevis ar privāto automašīnu, un tādējādi arī izdarīsim labu videi, mazināsim gaisa piesārņojumu.”

Jūrmalas iedzīvotāja kartes izsniegšanu plānots sākt no 1.maija. Karti bez maksas varēs saņemt divas iedzīvotāju grupas: Jūrmalā deklarēti iedzīvotāji un tie, kuriem pieder nekustamais īpašums Jūrmalā.

Skolēniem un pensionāriem, kuriem jau ir pašvaldības izsniegtā viedkarte, iedzīvotāja karte no jauna nebūs jānoformē.

Plānots, ka nākotnē ar Jūrmalas iedzīvotāja karti varēs saņemt arī citas priekšrocības – gan pašvaldības, pašvaldības iestāžu, gan arī, piemēram, pilsētas uzņēmēju piedāvātās atlaides pakalpojumiem.

LA.lv