×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. janvāris, 2013
Drukāt

Jūrmalā būvēs pareizticīgo baznīcu

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas pareizticīgo baznīca Jūrmalā, Turaidas ielā 11, plāno būvēt jaunu baznīcu, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas pareizticīgās baznīcas sinodes sekretārs igumens Jānis Sičevskis.

Sičevskis pastāstīja, ka vēsturiski šajā vietā netālu no jūras baznīca uzbūvēta jau 19.gadsimtā, taču 1962.gadā to vienā naktī nojaukuši komunisti, un vēlāk Turaidas ielā 11 uzbūvētas Motormuzeja telpas.

Kad Latvijas neatkarība atjaunota, zeme atdota baznīcai, bet jaunās ēkas pareizticīgie no pašvaldības varējuši atpirkt tikai pērn. Tas darīts ar nolūku šajā vietā no jauna uzbūvēt baznīcas ēku, tāpēc pēc būvju iegūšanas īpašumā nekavējoties izstrādāts to nojaukšanas plāns, un ēkas demontētas.

Ideja par jaunās baznīcas būvniecību saņēmusi Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību, un Dzintaru draudze cer jau šovasar uzsākt baznīcas pamatu būvdarbus, lai dievnamu pabeigtu pēc iespējas ātrāk.

Jaunā baznīcas ēka tikšot būvēta greznāka nekā vēsturiskais dievnams, kas tika izdemolēts un nojaukts 1962.gadā. Dievnams tiks būvēts pēc SIA “DO studio” arhitekta Didža Krūmiņa projekta par draudzes locekļu un atbalstītāju ziedojumiem.

Jūrmalas pilsētas pašvaldība šonedēļ baznīcas būvniecības ieceri nodevusi sabiedriskajai apspriešanai. Projekta priekšlikums apskatāms Jūrmalas pilsētas domes Pilsētplānošanas nodaļā, Edinburgas prospektā 75, līdz 7.februārim. Jūrmalnieki var iesniegt savus ierosinājumus un priekšlikumus, kā arī aizpildīt aptaujas lapas Jūrmalas pilsētas domes Apmeklētāju apkalpošanas centros Edinburgas prospektā 71 un domes ēkā Jomas ielā 1/5.

Aptaujas lapas veidlapa atrodama Jūrmalas pilsētas Pilsētplānošanas nodaļā un Jūrmalas pilsētas domes mājas lapas “www.jurmala.lv” sadaļā “publiskās apspriešanas”.

Savukārt 24.janvārī plkst.17.30 Pilsētplānošanas nodaļā, Edinburgas prospektā 75, notiks tikšanās ar būvniecības ieceres priekšlikuma autoriem un Pilsētplānošanas nodaļas speciālistiem projekta apspriešanai, kā arī notiks saņemto priekšlikumu izskatīšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+