×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2015
Drukāt

Jūrmalā gada pirmajā ceturksnī dubultojies Zviedrijas tūristu skaits (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem trim mēnešiem, Jūrmalā ir dubultojies tūristu skaits no Zviedrijas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pašlaik oficiāli pieejamie Centrālās statistikas pārvaldes dati par 2015.gada 1.ceturksni liecina, ka janvārī, februārī un martā Jūrmalā nakšņojuši 346 viesi no Zviedrijas, kas salīdzinājumā ar analoģisku periodu pērn ir divreiz vairāk. 2014.gadā kopumā Jūrmalā nakšņoja 2647 Zviedrijas tūristi.

Jūrmalas domē norāda, ka pašlaik esot pāragri spriest, vai tūristu pieaugums noticis aktīva mārketinga Zviedrijas reģionos rezultātā – atdeve no dalības Zviedrijas tūrisma izstādēs un citām ārējā mārketinga aktivitātēm, ko pašvaldība aizsāka gada sākumā. Pilnvērtīga informācija būšot pieejama 2016.gada sākumā, apkopojot visa gada tūristu statistikas datus. Turklāt stratēģisko tūrisma tirgu maiņa nav vienas dienas vai mēneša jautājums – tas ir mērķtiecīgs darbs vidējā termiņā.

Vienlaikus Jūrmalas naktsmītņu un tūrisma nozares neoficiāli sniegtā informācija liecina, ka aprīlī un maijā bija jūtams Igaunijas, Lietuvas, Skandināvijas, Vācijas tūristu pieaugums, palielinājies arī iekšzemes ceļotāju skaits no Latvijas. Tāpat parādoties jauni tirgi – Kirgizstāna, Ukraina, Lielbritānija.

Savukārt Krievijas tūristu apjoms krities par apmēram 30%, kuru kompensējot citu valstu viesi. Līdz ar to kopējā bilance gan otrajā, gan arī trešajā ceturksnī noteikti būs pozitīva.

Kā ziņots, Jūrmalas naktsmītnēs nakšņojušo pilsētas viesu skaits šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2014.gada pirmo ceturksni, ir palielinājies par 3,9%. Tas ir nedaudz vairāk nekā tūristu skaita pieaugums valstī kopumā, kas uzrāda 3,4% pieaugumu.

No kopējā tūristu skaita kūrortpilsētā gandrīz puse (47,5 %) bijuši viesi no Latvijas, nedaudz vairāk (52,5%) – viesi no ārvalstīm. Jūrmala joprojām esot otra ārvalstu tūristu iecienītākā Latvijas pilsēta aiz Rīgas – kūrortpilsētu par galamērķi izvēlējušies 7% no kopējā ārvalstu viesu skaita valstī. Krievijas tūristu segmentā valstī vērojams samazinājums par 40%.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Viss, ko varu teikt ir: Labāk zviedri nekā krievi.

Draugiem Facebook Twitter Google+