×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2012
Drukāt

Jūrmala iegūs pilnvērtīgu ziemas koncertzāli

Foto - LETAFoto - LETA

No 2015. gada sākuma, kad tiks pabeigti būvniecības uzņēmuma “Re&Re” veiktie rekonstrukcijas un restaurācijas darbi Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē, Dzintaru koncertzālē pasākumi norisināsies visu gadu, šodien svinīgajā Mazās zāles atslēgu nodošanas laikā žurnālistiem pastāstīja koncertzāles valdes priekšsēdētājs Svens Renemanis.


 

Renemanis bilda, ka rekonstrukcijas darbi neietekmēs vasaras pasākumu norisi Dzintaru koncertzālē un ar būvniekiem viņi cer sadzīvot draudzīgi. “Koncertsezona būs, visi lielie pasākumi šovasar notiks,” pastāstīja Renemanis, norādot, ka būs gan “Jaunais vilnis”, gan arī “Summertime” un citi tradicionālie festivāli.

Pilsētas mērs Gatis Truksnis uzsvēra 1936. gadā celtās Mazās zāles restaurācijas un rekonstrukcijas nepieciešamību, norādot, ka slēgtā ēka līdz šim nav piedzīvojusi remontu un rekonstrukciju. Tāpat Truksnis norādīja, ka Jūrmala iegūs pilnvērtīgu ziemas koncertzāli, kas kalpos kā patstāvīga pasākumu norises vieta, ne tikai kā atbalsts vasaras sezonas koncertiem, un tajā varēs rīkot koncertus, seminārus un citus pasākumus.

Kā pastāstīja būvdarbu vadītājs Ervīns Koncēvičs, 
Dzintaru koncertzāles Mazās zāles atjaunošanas darbi norisināsies trīs etapos ar diviem tehniskajiem pārtraukumiem Dzintaru koncertzāles vasaras koncertsezonās, kuru laikā Mazā zāle tiks iekonservēta. Kā žurnālistiem pastāstīja projekta autori Māra Ābele un Mārtiņš Jaunromāns, rekonstruējot koncertzāli, tiks saglabāts tās iekšējais un ārējais veidols.

“Koncertzāles akustika ir galvenā vērtība, kas jāsaglabā. Tas ir iemesls, kāpēc šī zāle tiek rekonstruēta, nevis nojaukta un būvēta no jauna,” pastāstīja Jaunromāns. Viņš norādīja, ka pie akustikas saglabāšanas ir piesaistīts viens no patlaban Latvijā labākajiem akustiķiem – Andris Zabrovskis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+