×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Jūrmalā Jāņos kursies 13 ugunskuri

Foto: LETAFoto: LETA

Jūrmalā Līgo vakara ielīgošana sāksies 18. jūnijā Jūrmalas Brīvdabas muzejā un Ķemeru Nacionālā parka Meža mājā, bet Jāņu svinības un zaļumballe pirmo reizi risināsies Kauguru pludmalē, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Jūrmalas brīvdabas muzejā 18. jūnijā no plkst. 12 līdz 15 būs iespēja iepazīties ar Saulgriežu svētku senajām tradīcijām, kā arī uzzināt senās alus un kvasa receptes. Ar sentēvu tradīcijām iepazīstinās stāstniece, zāļu sieva un pirtniece Līga Reitere. Folkloras kopa “Lata Donga” Andra Kapusta vadībā izdziedās Līgo dziesmas, izspēlēs rituālu dejas un saulgriežu rotaļas. Noslēgumā Jūrmalas teātra lustīga koncertizrāde “Mana sirds ir pūra lāde”, kurā tiks izdziedātas un izspēlētas dziesmas no izrādēm “Trīnes grēki”, “No saldenās pudeles”, “Īsa pamācība mīlēšanā” un “Skroderdienas Silmačos”.

Sestdien, 18. jūnijā saulgriežu sarīkojums “Iepazīsti Jāņu zāles” notiks arī Ķemeru nacionālā parka Meža mājā, kur no plkst. 12 līdz 15 , kurā būs iespēja līdzdarboties radošajās darbnīcās, uzzināt daudz interesanta par ziediem un zālēm, ko iepīt Līgo vainagā.

Savukārt Jāņu vakarā, 23. jūnijā, Dzintaru pludmalē plkst. 20 ar īpaši veidotu Līgo svētku programmu sadziedāšanās koncertā piedalīsies Varis Vētra, Ingus Ulmanis, Ivo Grīsniņš – Grīslis, Elza Rozentāle, Annija Putniņa, īpašais Līgo koris, Jūrmalas deju kolektīvs “Zālīte”, pavadošā grupa Madara Kalniņa vadībā. Pēc koncerta balle.

Kauguru pludmalē plkst.21.30 Līgo vakaru ieskandinās latviešu tradīciju kopa “Skance”. Līksmošana turpināsies līdz saullēktam zaļumballē kopā ar grupu “Apvedceļš” .

Bet, sākot no plkst. 22, tiks iedegti 13 ugunskuri pludmalē no Jaunķemeriem līdz Lielupei: Dzintaru pludmalē, Kauguros pie glābšanas stacijas, Lielupē P. Stradiņa ielas galā, Bulduros Vienības prospektā, Dubultos Kļavu ielā, Jaundubultos Līgatnes ielā, Mellužos/ Pumpuros Upes ielā, Vaivaros Vēju ielā un Jaunķemeros pie glābšanas stacijas.

Ieeja visos pasākumos bez maksas. Kauguru un Dzintaru pludmalē pasākumu laikā darbosies kafejnīcas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+