×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Jūrmalā mirdzēs pasaules un Latvijas baleta zvaigznes


balets_1

5. augustā Dzintaru koncertzālē norisināsies jau 15. starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”, kas vienkopus pulcēs baleta zvaigznes – gan Latvijas Nacionālā baleta (LNB) solistus, gan viesus, aicinot baudīt spožākos baleta numurus un izcilu dejotāju sniegumu.

Festivāla jubilejas gadā festivāla mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis sarūpējis īpaši aizraujošu koncertprogrammu. Būs iespējams vērot daudzas izcilas baleta zvaigznes, neapšaubāmi spožākā nu tām būs pasaulslavenā spāņu primabalerīna Lusija Lakarra no Bavārijas valsts baleta. Balerīna strādājusi kopā ar virkni leģendāru baletmeistaru un dejojusi daudzās pasaulē augstu novērtētās trupās. Lakarra saņēmusi virkni prestižu balvu, tostarp Desmitgades labākās dejotājas balvu Pasaules baleta zvaigžņu galā koncertā Sanktpēterburgā skatītāju balsojumā 2011. gadā. Piedaloties neskaitāmos galā koncertos Minhenē un citur pasaulē, Lusija, iespējams, ir tik mīlēta arī tāpēc, ka labprāt izpilda arī humoristiskas lomas un gūst baudu arī ne tik labās meitenes statusā. Viņa teic: “Man patīk darīt sliktas lietas! Es negribu kļūt par labiņo lomu tipāžu.”

Kopā ar Lakarru festivāla koncertā varēsim baudīt arī viņas dzīvesbiedra – albāņu baletdejotāja Bavārijas valsts baleta premjera Marlona Dino – sniegumu. Uzstāsies arī Štutgartes baleta solists Aleksandrs Zaicevs, Korejas “Universal Ballet” zvaigznes soliste Hjandžī Hona un premjers Dintaks Lī, kā arī Krievijas Lielā teātra mākslinieki Anastasija Gubanova un Aleksandrs Smoļaņinovs.

Festivāla mākslinieciskā programma būs krāšņa un daudzveidīga, skatītājus priecēs numuri no Džona Noimaijera baleta izrādes “Kamēliju dāma”, Ludviga Minkusa baleta “Dons Kihots”, Pētera Čaikovska baleta “Gulbju ezers”, izrādēm “Diāna un Akteons” un “Parīzes liesmas”.

LNB dejotāju sniegumā šogad festivāla programmā iekļauti fragmenti no spilgtākajiem sezonas jauniestudējumiem labāko solistu izpildījumā. Skatītājus priecēs baleta viencēlienu vakara “Trīs tikšanās” Bridžetas Breineres horeogrāfija “Godinot”, kas veidota Georga Pelēča kompozīcijai “Godinot Henriju Perselu”. Tos koncertā izdejos jaunā baleta zvaigzne Viktorija Jansone, Andris Pudāns un Ringolds Žigis. Otrs iestudējums no programmas “Trīs tikšanās” ir Demisa Volpi balets “Elēģija” ar Pētera Vaska mūziku no skaņdarba “Vasaras dziedājumi”. Jūrmalā redzēsim vienu no daudzsološākajām Latvijas Nacionālā baleta jaunajām solistēm – Ievu Rāceni. LNB piedāvās arī solo numurus no tango programmas Antona Freimana un Jolantas Lubējas izpildījumā.

Savukārt LNB sieviešu kordebalets saldinās programmu ar Konfekšu valsi baleta bērniem “Karlsons lido…”. Jura Karlsona baletu “Karlsons lido” Aivara Leimaņa horeogrāfijā dēvē par aizvadītās sezonas bestselleru. Iestudējums saņēmis “Lielo mūzikas balvu 2013” kā gada izcilākais uzvedums.

“Festivālam ir bagāta vēsture, un krāšņie baleta svētki ir kā pierādījums baleta noturīgajām tradīcijām Jūrmalas pilsētā. Mums kā baleta festivāla rīkotājiem ir prieks apzināties, ka izdevies šo tradīciju saglabāt,” teic Guntars Ķirsis, SIA “Dzintaru koncertzāle” valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka festivāls ir ieguvis plašu cienītāju loku, kas novērtē iespēju redzēt talantīgu un meistarīgu mākslinieku sniegumu uz Dzintaru koncertzāles skatuves.

VARBŪT NODER

Festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”

5. VIII 20.00 Dzintaru koncertzālē.

Biļetes – “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 10 – 50.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+