Latvijā
Novados

Jūrmalā neatcels kapavietas nomas maksu 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) neuzskata, ka nomas maksas iekasēšana par kapavietām būtu prettiesiska, tādēļ Jūrmalas pašvaldībā šī maksa atcelta netiks, aģentūru LETA informēja Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite.

28.augustā Jūrmalas pilsētas dome nosūtīja VARAM vēstuli, kurā, ņemot vērā tiesībsarga Jura Jansona atzinumu, lūdza ministrijas viedokli par Jūrmalas pašvaldības saistošo noteikumu, kuri paredz iekasēt maksu par kapavietu, tiesiskumu.

VARAM sniedza atzinumu, kurā norāda, ka ministrijas viedoklis par pašvaldību piemēroto nomas maksu par kapavietām paliek nemainīgs un ministrija šo viedokli jau iepriekš ir sniegusi tiesībsargam. “Proti, ministrija atkārtoti norāda, ka šāda pašvaldību rīcība ir tiesiska,” skaidroja Leite.

Par ministrijas atzinumu dome informējusi arī tiesībsargu un norādījusi, ka, ņemot vērā ministrijas viedokli, izmaiņas konkrētajos pašvaldības saistošajos noteikumos ieviestas netiks.

Kā ziņots, šī gada augusta sākumā tiesībsargs Juris Jansons aicinājis Jūrmalas domi veikt grozījumus saistošajos noteikumos un atcelt, viņa skatījumā, patvaļīgi un prettiesiski noteikto maksu par kapavietas nomu.

Dome solīja šajā jautājumā konsultēties ar VARAM, lai gan jau iepriekš ministrija norādījusi, ka šāda nomas maksas iekasēšana prettiesiska nav.

LA.lv