Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
20. oktobris, 2015
Drukāt

Jūrmalā – pansionāti Rietumeiropas pensionāriem (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Jūrmala varētu pārvarēt sezonalitātes problēmu, ceļot pansionātus Rietumeiropas pensionāriem, uzskata Baltijas Starptautiskās akadēmijas asociētā profesore, ekonomikas zinātņu doktore, interneta žurnāla “The Baltic Course” izdevēja un galvenā redaktore jūrmalniece Olga Pavuka.

Pēc ekonomistes teiktā, daudzi Centrāleiropas uzņēmēji pansionātus saviem pensionāriem ceļ nevis pašu zemēs, bet jaunajās Eiropas Savienības dalībvalstīs – Čehijā, Slovākijā, Slovēnijā. Piemēram, Vācijā par dzīvošanu šādā pansionātā jāmaksā 3000 eiro mēnesī, bet Slovākijā – aptuveni 2000.

“Jūrmalā tādu pansionātu jau atvēruši franči, un diez vai daudzi zina, ka dzīvošana tajā izmaksā aptuveni tūkstoti eiro mēnesī. Un tās ir labas, elitāras mītnes, nevis kaut kādas nabagmājas. Zinu, ka kāds Krievijas investors iegādājies zemi šāda nama celtniecībai. Ja uzņēmējus stimulēs, viņi darbosies aktīvāk. Piešķirot Jūrmalai brīvās ekonomiskās zonas statusu ar medicīnas tūrisma un rekreācijas ievirzi, varētu labi piesaistīt investorus,” sprieda Pavuka.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ak, cik briesmīgi…. tad LV kļūs arī par kapsētu eiropiešiem? No sākuma šie izveda miskastes, un tagadvečus? ārprāts!!
    Jā Jūrmala pārspīlēs ar to pansionātu skaitu – viņiem dzīvību neredzēt, ir būts tādās vietās, kur tikai pensionāri… ļoti dīvainas vietas, nepatīkami tur atrasties. Jābūt variācijai – vieni jaunieši arī nav nekas labs – veci un jauni, veselīga dinamika.

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar aluRīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+