×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2015
Drukāt

Jūrmalā pie bērnu laukuma atgriežas lācis (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc divus mēnešu ilga darba Jūrmalas parkā pie bērnu laukuma šodien atgriezās lāča skulptūra, informē pilsētas pašvaldībā.

Vides objekta atjaunošanu pēc “Komunālās pārvaldes” pasūtījuma veica tēlnieks Raimonds Gabaliņš.

Aptuveni 300 kg smagā skulptūra novietota uz zemāka postamenta nekā iepriekš, uzkalniņa nogāzē, kas ir netālu no iepriekšējās atrašanās vietas, lai būtu labāk apskatāma. Vieta izvēlēta sadarbībā ar pilsētas būvvaldes pārstāvjiem.

Skulptūrai noņemtas vairākas krāsu kārtas, kas bija uzklātas, kopš tā 50 vai 60. gados tā tika uzstādīta parkā. Viens krāsu slānis bijis pat zilā krāsā. Tēlnieks laboja un nostiprināja betona tēla detaļas, atjaunoja nolauztās ķepas, medus poda malas un dzīvnieka atveida purnu, veica dziļo gruntēšanu un citus nepieciešamos darbu, lai tas kalpotu iespējami ilgi un būti izturīgs pret laika apstākļu vai vandaļu ietekmi.

Lāča skulptūra tagad ieguvusi bēši tumšpelēku toni. Tās uzstādīšanu veica uzņēmuma UPTK vīri ar savu tehniku.

Mākslinieks uzskata, ka lāča tēls tomēr nav objekts, uz kura vajadzētu rāpties virsū, lēkāt vai citādi fiziski ietekmēt.

Skulptūra atjaunota par teritoriju uzturēšanas līdzekļiem. Darbs, materiāli, transports izmaksāja 1256,35 eiro ar PVN.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bet tas taču ir Liepājā, Jūrmalas parkā – vai raksta pārpublicētāji to nav pamanījuši??? Jūrmala jau nav tikai pilsēta netālu no Rīgas, jūrmala (jūras mala) taču Latvijā ir vairāku simtu kilometru garumā…

    • Cīnies kā gribi, bet tāpat neko neizmainīs – kā ir Jūrmala, tā arī paliks Jūrmala 😀 😀 😀 kāda te starpība Jūrmalas parks Jūrmalā vai Liepājā

Draugiem Facebook Twitter Google+