×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Jūrmala pirks Ķemeru sanatoriju – beidzas 15 gadu sāga

Foto - LETAFoto - LETA

SIA “Ominasis Latvia” kreditori vienbalsīgi deva piekrišanu pārdot Ķemeru sanatorijas kompleksu, nerīkojot izsoli, pastāstīja maksātnespējas administrators Ainars Kreics.

 

Sanatorijas ēka un zeme, kur atrodas nodegusī poliklīnikas māja, kā arī blakus uzceltā sūkņu stacija un sanatorijai piederošais īpašums Ķemeru centrā, kas sastāv no zemes un dzīvojamās ēkas, novērtēts par 3,9 miljoniem latu. Arī Jūrmalas pilsētas domes deputāti ārkārtas sēdē vienbalsīgi nolēmuši iegādāties Ķemeru sanatoriju.

Saeimas deputāts Dāvis Stalts, kurš vadīja parlamentāro izmeklēšanas komisiju Ķemeru sanatorijas jautājuma risināšanai, atzina, ka 15 gadus ilgusī Ķemeru sāga ir beigusies un tagad, visticamāk, sāksies sanatorijas attīstības periods, kas pierādīs, ka pašvaldība spēj veiksmīgi nodarboties ar uzņēmējdarbību. Nākamais solis ir došanās uz Finanšu ministriju, jo būs nepieciešama ministrijas atļauja pašvaldībai ņemt kredītu.

Ar FM Komunikācijas nodaļas vadītāja Alekša Jarocka starpniecību noskaidroju – ja Jūrmalas dome pieņems lēmumu ņemt kredītu, lai iegādātos Ķemeru sanatoriju, un ja domei būs skaidrs biznesa plāns, kā sanatoriju izmantos, tad ministrija neredz šķēršļus dot atļauju pašvaldībai saņemt kredītu.

Visticamāk, ka Jūrmalas dome īpašuma apsaimniekošanā piesaistīs investoru, saglabājot 51% daļu, pastāstīja Jūrmalas domes Kūrorta un tūrisma jautājumu komitejas vadītājs Arnis Ābelītis.

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (attēlā) aģentūrai LETA sacījis, ka sanatorijai esot lielas izredzes kļūt par veiksmes stāstu, jo pašvaldība būtu saimnieks, kam ir skaidrs redzējums par kompleksa attīstību un nākotni. “Skaidrs, ka darbības būs jāveic ātri un ieguldījumi nebūs mazi, tāpēc būs nepieciešama sadarbība ar valsts institūcijām un ir jāmeklē sadarbības partneri,” atzina Truksnis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+