Uncategorized

Jūrmalā plāno eksperimentēt ar estrādi pludmalē 0

Jūrmalas pašvaldība šovasar Dzintaros netālu no koncertzāles iecerējusi uz pāris dienām izveidot estrādi, kurā notiks divi koncerti, šodien vēsta laikraksts “Diena”.

Pasākumā piedalīties varēšot ap 4500 cilvēku. Jūrmalas dome šādas pagaidu estrādes būvniecību ir atļāvusi, bet pasākuma rīkotāju nākotnes plāni liecina, ka citus gadus šāda estrāde varētu darboties ilgāk.

Estrādi būvēs SIA “Priority Production”, un tā atradīsies pludmalē tieši pretī Turaidas ielai, savukārt pa labi no tās ierīkos paaugstināta komforta pludmali, kas norobežota no pārējās pludmales teritorijas. Pirmo reizi šāda pludmale “Havana Club Lounge” tika izveidota pērn, stāsta uzņēmuma komunikāciju speciāliste Tatjana Baļvas.

Savukārt par tā dēvēto jūras estrādi skaidrība ir tikai daļēja – zināms, ka 22.jūlijā notiks pasākums “Jūrmala Disco-80”, bet par to, kāds pasākums varētu notikt 23.jūlijā, kas ir pirmdiena, Baļvas “Dienai” nezinājusi teikt.

“Jūrmala Disco-80”, kurā piedalīsies Igo un grupa “Remix”, “Ottawan”, “Londonbeat”, “F. R. Deivids” un citas pagājušo laiku zvaigznes, netraucēšot norisēm Dzintaru koncertzālē, jo tajā notiekošais “Dziedošais Kivins” sākas jau plkst.17, bet pludmales pasākums sāksies tikai plkst.20.

Jaunās īslaicīgās estrādes skicē redzams, ka tā izvietota no Turaidas ielas gala līdz pašai jūrai, un 4500 cilvēkiem paredzētā ar koka grīdu klātā laukuma malās skicē iezīmētas astoņas sabiedriskās tualetes, vēsta laikraksts.

Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis Guntis Grūba uzskata, ka šāda būve pludmalē ierobežo pārvietošanās brīvību, tomēr vislielākās bažas viņam rada tas, vai pasākums nevilinās uz Jūrmalu narkotiku tirgotājus un prostitūtas, kā tas esot bijis dažus iepriekšējos gadus, kad pludmalē notika konkursa “Jaunais vilnis” nakts diskotēkas.

Jūrmalas dome tomēr šādas estrādes izveidi esot atļāvusi. Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Gailīte “Dienai” skaidrojusi, ka ir izveidota darba grupa, kas atbild par publiskiem izklaides un svētku pasākumiem pilsētā. Jebkurš pludmales nomnieks var iesniegt priekšlikumu par publiska izklaides pasākuma rīkošanu pilsētā. Darba grupa to izvērtē un pieņem lēmumu par atļaujas izsniegšanu vai pieteikuma noraidīšanu.

SIA “Priority Production” ir uzņēmums, kurā 51% daļu pieder SIA “Priority”, bet 49% – Andrim Tionam, kurš ir arī “Priority” līdzīpašnieks un abu uzņēmumu valdes loceklis.

Laikraksts atgādina, ka SIA “Priority” bija iesaistīta skandālā par Dzintaru koncertzāles ēdināšanas pakalpojumu iepirkumu konkursu, taču pašreiz līgums noslēgts tieši ar šo uzņēmumu. Bijušais Jūrmalas mērs, kukuļošanā apsūdzētais mēra padomnieks kultūras un sporta jautājumos Raimonds Munkevics (“Kūrmala – mūsu mājas”) vairākkārt noliedzis savu saistību ar “Priority”, kura interešu lobēšana viņam tikusi pārmesta.

Uzņēmuma pārstāve Baļvas “Dienai” neesot atklājusi, cik šāda īslaicīga estrāde izmaksā, bet investīcijas esot lielas. Ja pasākumiem būs atsaucība, SIA “Priority Production” nākamgad varētu šo projektu turpināt un paplašināt tā programmu.

LA.lv