foto – Mikus Kļaviņš/vefriga.com

Jūrmala pret čempioniem noturas vienu ceturtdaļu 0

Iepriekšējās sezonas LBL čempione “VEF Rīga” trešdien pusfināla sērijas pirmajā mačā savā laukumā ar rezultātu 91:74 (32:28, 20:15, 20:15, 19:16) uzvarēja “Jūrmalu”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Līdz ar to “VEF Rīga” sērijā līdz vienas komandas trim uzvarām izvirzījusies vadībā ar 1-0.

“VEF Rīga” komandā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Mareks Mejeris, pa 13 punktiem sameta Artis Ate un Kendriks Brauns, bet pa desmit punktiem bija Polam Kārteram un Iļjam Gromovam, kurš arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Tāpat produktīvs bija Alekss Peress, kurš veica desmit rezultatīvas piespēles.

Tikmēr jūrmalniekiem 15 punktus sameta Kristaps Pļavnieks, 11 punkti bija Uģim Pinetem, bet ar desmit punktiem atzīmējās Deniss Krestiņins.

Pirmajā ceturksnī, kurā komandas kopā sameta 60 punktus, nevienai no vienībai neizdevās iekrāt ievērojamu pārsvaru, “VEF Rīga” basketbolistiem spēles nogriezni uzvarot ar 32:28. Otrās ceturtdaļas otrajā pusē pēc izrāviena 11:0 laukuma saimnieki iekrāja jau 13 punktu pārsvaru, bet lielajā pārtraukumā komandas devās ar rezultātu 52:43 “VEF Rīga” labā.

Trešajā ceturtdaļā pēc Ervīna Jonāta precīzajiem metieniem jūrmalnieki divreiz pietuvojās līdz sešu punktu deficītam, tomēr līdz ceturkšņa beigām “VEF Rīga” pārsvars atkal pārsniedza desmit punktus. Mača noslēdzošajā ceturtdaļā viesiem neizdevās lauzt cīņas gaitu, “VEF Rīga” komandai svinot uzvaru ar rezultātu 91:74.

Sērijas otrā spēle risināsies piektdien Jūrmalā, bet trešais mačs paredzēts divas dienas vēlāk Rīgā.

Regulārās sezonas ietvaros abas komandas aizvadīja kopumā trīs savstarpējās spēlēs, visās uzvarot rīdziniekiem, tomēr rezultāti nebija graujoši, attiecīgi 69:60, 86:82 un 75:71.

“Jūrmalai”, kas iepriekš LBL startēja ar nosaukumu “Jūrmala”/”Fēnikss”, šis ir ceturtais starts izslēgšanas turnīrā, no kuriem tikai vienreiz izdevies pārvarēt pirmo kārtu.