×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Jūrmalā Roberta Koļcova “Ziema”

Roberts_kolcovs_1

Tematisks izstādei ir arī gadalaiks, kurā tā notiek, – ziema. “Sapņu un iztēles rosība miegā ir kā pierādījums un simbols tam, ka ziemas nakts laikā notiekošās pārdomas ir daudz ciešākas ar iztēli un atbilst sapņu substancei. Mākslinieka darbos klātesošo alegorisko tēlu lielo koncentrāciju droši varam piedēvēt 2015. gada ieskaņas sapņa statusam, par sapņu rezidenci izvēloties Jūrmalas kultūras centra telpas,” atklāj kultūras centra pārstāve Sanija Jurenase.

Izstādes veidotāji uzsver, ka Roberta Koļcova izteiksmes veids kļuvis par raksturīgu un nešaubīgi atpazīstamu mākslinieka rokrakstu. Viņa radošais veikums visvairāk asociējas ar figurālām kompozīcijām, kurās, atsaucoties uz jūgendstila estētiku un līniju ritmu dekorativitāti, dominējošu vietu ieņem eleganta, skaidra līnija. Dažādie tēli iedzīvināti grafikās, stājglezniecības un monumentālās glezniecības darbos.

“Es it kā cenšos būt savādāks, bet esmu tāds pats. Paldies Dievam, ka tāds, kāds esmu, es sev patīku,” saka mākslinieks. “Es mēģināju tērēt savu dzīvi sev svarīgām lietām sēžot un zīmējot. Un man ir ļoti darbietilpīgi pāris darbi, kuros es vienkārši esmu ielicis gabaliņu no sevis,” atklāj mākslinieks.

Par saviem darbiem R. Koļcovs saka: “Jūs redzēsiet, visā izstādē nav neviena vīrieša tēla, ir tikai sievietes. Tas būtu tāds kā aicinājums ar skatītāja klātbūtni mēģināt to vīrišķo dabūt klāt te, lai meklētu līdzsvaru!

Zīmēšana veicina domu, doma veicina darbību, rezultāts ir virpulim līdzīga parādība, kas spēj ieraut un aizkustināt pirmajā brīdī absolūti nesaistītas sfēras. Šis pieminētais pirmbrīdis gandrīz tiek saķerts, saklausīts, tiek sajusta tā smarža, bet klāt tam nav iespēju tikt. Kā gandarījums par būšanu tā tuvumā ir radītie mākslas darbi, kas, atrodoties uz šīs netveramās robežas, ir pilnas ar smaržu, garšu un tuvuma sajūtu, radot iespēju skatītājam pietuvoties katram sev iespējamajam virpulim.”

R. Koļcovs izstādes cenšas taisīt vienreiz gadā, lai, kā pats saka, nebūtu pārsātinājuma. “Ja cilvēkiem ir tieksme pēc mākslas, būtu nejēdzīgi liegties un neatbalstīt šo tieksmi.” Izstādē apskatāmi tikai oriģināldarbi, un tā esot mākslinieka attieksme pret to, kas notiek Jūrmalas mākslas dzīvē.

“It kā liekas, ka ziema, jo īpaši gada sākums, ir tāds sastindzis periods, bet šo sastingumu ļoti labi var izmantot sagatavei vasarai,” sapratis mākslinieks. Ziemas periodu viņš pavada zīmējot un gleznojot, un mācot bērniem zīmēt un gleznot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+