×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Jūrmalā sadancos labākie tautas deju kolektīvi (1)

Foto: LETAFoto: LETA

TDA "Dancis".

Jau šajā nedēļas nogalē 6. septembrī plkst. 16 Dzintaru koncertzālē sirsnīgā koncertā “Tautas deju pērles Jūrmalā” krāšņus deju rakstus izdejos pieci vadošie tautas deju kolektīvi – “Dancis”, “Līgo”, “Liesma”, “Rotaļa” un “Teiksma”, vēsta rīkotāju pārstāve Inese Libere.

“Mēs esam tik dažādi un atšķirīgi, katrs pats par sevi tik krāsains un košs, bet dejas mīlestība mūs visus cieši vieno kopā, gluži kā pērles virtenē,” stāsta TDA “Dancis” mākslinieciskais vadītājs Rolands Jurševskis. “Šajā koncertā dejotājiem ir iespēja parādīt, kas jauns ir apgūts iepriekšējā sezonā, un ar prieku paskatīties, ko rādīs citi deju kolektīvi,” Jurševskis piebilst.

“Šogad aprit jau desmit gadi, kopš Dzintaru koncertzālē notiek “BT 1 Music” rīkotie tautas deju koncerti, kas šo gadu laikā izauguši un kļuvuši par stabilu vērtību, pulcinot vadošos deju kolektīvus un sniedzot daudz prieka un pozitīvu emociju kā skatītājiem, tā arī pašiem dejotājiem,” atzīst koncerta un arī TDA “Teiksma” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis, piebilstot, ka “visi šie kolektīvi var lepoties ar lielu pieredzi, plašu koncertdarbību gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī milzīgu skatītāju mīlestību”.

Koncertā būs skatāmas gan iemīļotas vecmeistaru zelta fonda dejas – Imanta Magones “Spēlē, spēlmani!”, Harija Sūnas “Pie Daugavas”, “Audēju deja”, Ulda Žagatas “Kad gribēju stabulēju”, “Dejotprieks” un “Kur tu biji, bāleliņi” gan arī izcilo horeogrāfu Jāņa Purviņa, Jāņa Ērgļa, Ginta Baumaņa un Jāņa Marcinkeviča radītās skatuves dejas, tostarp “Mugurdancis”, “Pieci vilki kazu vilka”, “Man deviņi bāleliņi”.

Līdztekus šīm un vēl citām iemīļotām, laika pārbaudi izturējušām dejām būs skatāmas vairākas deju pirmizrādes, tostarp Ginta Baumaņa “Zvani”, “Jūrā gāju” un “Debesīs iemesties”, ko izdejos TDA “Rotaļa”. Savukārt pašu jaunāko horeogrāfu paaudzi pārstāvēs Krišjāņa Šimja radītās dejas “Dziedot dzimu, dziedot augu” un “Saulrieteņa dzīvībiņa” TDA “Dancis” izpildījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nav šaubu, ka koncerts būs labs. Tomēr pārāk skaļi teikts, ka labākie tautas deju kolektīvi. Ja paskatāmies Deju svētku skates un finālskates rezultātus, tad daži kolektīvi nepelnīti aizmirsti, bet daži nepamatoti iekļuvuši “vadošo” lokā. Ja iztiktu bez vārdiem “labākie” un “vadošie”, tad viss pārējais pareizi 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+