×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Jūrmalā sadziedāsies vīru kori (3)

Aivara LIepiņa fotoAivara LIepiņa foto

Jūrmalas kultūras centrā sestdien, 21. martā, notiks II Latvijas Vīru vokālo ansambļu konkurss, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Nacionālais kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Konkursā piedalīsies 19 ansambļi no visas Latvijas.

Vokālo ansambļu sniegumu vērtēs Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja, Lielvārdes mūzikas skolas direktore, vokālās grupas “Anima Solla” mākslinieciskā vadītāja Mārīte Puriņa, Pierīgas koru apriņķa virsdiriģents, koru “Maska” un “Pa saulei” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols, kā arī Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un tālākizglītības departamenta Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vadītājas vietniece Antra Strikaite.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja, Lielvārdes mūzikas skolas direktore, vokālās grupas “Anima Solla” mākslinieciskā vadītāja Mārīte Puriņa par konkursu stāsta: “Prieks par tiem ansambļu vadītājiem, kas nenogurstoši strādā ar vīru vokālajiem ansambļiem jau daudzu gadu garumā un ik reizi skatēs un konkursos pierāda sava darba kvalitāti. Vēl jo lielāks gandarījums ir par jaunajiem profesionāļiem – vīru vokālo ansambļu vadītājiem, kas ienāk šajā lauciņā, turpina kopt un uztur šīs unikālās un gandrīz jau zūdošās vīru kopā dziedāšanas tradīcijas. Patīkami redzēt, ka vīru vokālo ansambļu kustībā piedalās arī jaunieši, tādējādi līdzsvarojot neizbēgami novecojošo dalībnieku sastāvu.”

Konkursu klausīties var doties ikviens interesents. Ieeja pasākumā brīva.

Iepriekšējais Latvijas Vīru vokālo ansambļu konkurss notika 2009. gadā Madonā, tajā piedalījās 24 vīru vokālie ansambļi.

II Latvijas Vīru vokālo ansambļu konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas pašvaldību un Latvijas Vokālo ansambļu asociāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Labi ka tie mūsu koristi tādi pēc 50 gadiem. Būtu prasība pēc jaunākiem, salidojums notiktu UK.

  2. Kas tad galu galā sadziedāsies- vīru kori vai vīru ansambļi?

Draugiem Facebook Twitter Google+