×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. novembris, 2014
Drukāt

Jūrmalā sāk celt jaunu sporta halli

LETALETA

Jūrmalas sporta halles būvlaukums.

24. novembrī, ieliekot pamatakmeni, Jūrmalā, Kauguros, sākta jaunas sporta halles būvniecība.

Plānots, ka vairāk nekā 3000 kvadrātmetru plašā daudzfunkcionālā halle ar 800 skatītāju vietām sportistus varēs uzņemt 2015.gada rudenī. Atklāšanas brīdī tā būs lielākā un modernākā sporta halle Jūrmalā.

Objekta būvniecības kopējās izmaksas tiek rēķinātas 4,8 miljonu eiro apjomā, un to būvē Jūrmalas pašvaldība pilnībā par saviem budžeta līdzekļiem. Sporta halle Kauguros būs piemērota basketbola, handbola un volejbola spēlēm, bet pirmkārt tā paredzēta Jūrmalas Valsts ģimnāzijas un sākumskolas “Atvase” audzēkņiem sporta nodarbībām.

Topošās halles pamatos šodien iemūrēta kapsula ar vēstījumu un novēlējumu burtnīcu no Jūrmalas Valsts ģimnāzijas un sākumskolas “Atvase” skolēniem un Jūrmalas sportistiem. Tajā skolēni pauž vēlmi sportot un trenēties, sasniegt rekordus un nest Jūrmalas un Latvijas vārdu pasaulē, kā arī vēl nākamajām paaudzēm kūrortpilsētā sportu turēt tikpat lielā godā kā līdz šim.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) uzsver, ka topošā sporta halle ir nozīmīgs infrastruktūras objekts Jūrmalai – gan funkcionāli, gan pilsētvides sakārtošanas ziņā. Šajā gadā Jūrmalā notikuši vairāk nekā 400 dažādu sporta notikumu.

“Hallei novēlu rekordistus, čempionus, kā arī priecīgus un sportiskus skolēnus, kas nestu Jūrmalas vārdu pasaulē,” uzsver sporta halles patronese, bijusī basketboliste Ieva Tāre.

Sporta halles tehnisko projektu izstrādājusi SIA “Belss”, būvdarbus veic SIA “Velve”, bet būvuzraudzību – SIA “Forma 2”.

Atbilstoša sporta infrastruktūra, lai jūrmalnieki varētu būt aktīvi, sportiski un veselīgi, ir būtiska Jūrmalas pašvaldības un pilsētas attīstības prioritāte, un jaunā sporta halle Kauguros nav vienīgais sporta infrastruktūras papildinājums. Nākamajā gadā Jūrmalā sāksies arī pilsētas centrālās sporta zāles būvniecība pie Lielupes vidusskolas ar gandrīz 2000 skatītāju vietām, kas būs izmantojama gan treniņu vajadzībām, gan sacensību rīkošanai un darbosies arī kā mūsdienīgs pludmales sporta veidu centrs, informē pašvaldības pārstāvji.

Jūrmalā patlaban ir divas sporta skolas, kurās var trenēties 11 sporta veidos, un tajās trenējas 2044 jaunie sportisti, pilsētā darbojas 48 sporta klubi 26 sporta veidos, kurus vairāk nekā pusi finansiāli atbalsta Jūrmalas pašvaldība. Jūrmalā ir piecas virslīgas komandas – divas futbolā, pa vienai basketbolā un handbolā, šogad startējusi arī Jūrmalas hokeja virslīgas komanda.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+