×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

Jūrmalā skatāma “Vasaras ainava” latviešu mākslā

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

No 21. augusta līdz 1. septembrim Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) apskatāma izstāde “Vasaras ainava”, kas veidota no muzeja mākslas kolekcijas.

No muzeja krājuma atlasīti mākslinieku vasaras dabas attēlojumi, kas tapuši laika posmā no 20.gadsimta sākuma līdz 80.gadiem un atspoguļo dažādu paaudžu mākslinieku skatījumu uz dzimto ainavu. Izstādē ir iekļauti daudzu latviešu ainavu gleznotāju klasiķu darbi.
Izstādi raksturo rokrakstu daudzveidība. Pārsvarā darbu pamatā ir dabā studēti motīvi, kas gleznoti gan akadēmiski reālistiski, gan ar poētisku vispārinājumu. Ainavas atveidotas gan klusinātā krāsu gammā, gan ar košu krāsu ziedu. Piemēram, Jāņa Rikmaņa gleznā “Trīs ozoli” (20.gs. 30.gadi) ar gleznieciski dinamisku izpildījumu atklājas raksturīga lauku ainavas panorāma. Saules gaismas piepildītas ainavas attēlojis Nikolajs Linde un Arvīds Egle. Jāņa Oša “Skats uz lauku” (1954.gads) tverts ar reālistisku tiešumu. Ar gleznieciskām kvalitātēm izceļas Borisa Bērziņa darbs “Ainava ar tēlnieka darbnīcu” (1984.gads). Ainava attēlota ar lielu vispārinājumu, izceļot dabā novērotu līniju ritmus un apvienotu krāsu toņu bagātību. Latgales ainavas plašumu gleznā “Rāznas ezers” (1981.gads) attēlojusi jūrmalniece Maira Veisbārde. Mākslinieces glezniecības manieri raksturo stingras formas un apvienots kolorīts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+