×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. maijs, 2015
Drukāt

Jūrmalā šogad būs par vienu Zilā karoga peldvietu vairāk (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Šajā peldsezonā, kas sākas no 15.maija, Jūrmalā būs par vienu Zilo karogu vairāk – starptautiskais ekosertifikāts šogad piešķirts arī Dubultu peldvietai, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Līdz ar to Zilais karogs plīvos piecās no 11 pilsētas jūras peldvietām – Jaunķemeros, Dzintaros, Bulduros, Majoros un Dubultos. Peldsezona šogad sākas 15.maijā.

Jūrmalas pilsēta Zilā karoga programmai pievienojās 1997.gadā. Zilā karoga peldvietas ir piemērotas un atbilst 29 kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomā. Arī pārējās peldvietās pašvaldība sezonas laikā nodrošina apsaimniekošanas pasākumus, lai tajās būtu patīkami un ērti atpūsties. Plānots, ka nākamgad arī Kauguru peldvietā būs Zilais karogs. Kopumā Jūrmalā ir 12 oficiālās peldvietas, 11 no tām ir jūras, viena – Lielupes krastā.

Pavisam Latvijā ir 16 peldvietas, kam piešķirts Zilais karogs, savukārt kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā attiecīgi divas un trīs. Ar Zilo karogu apbalvotas vairāk nekā 4000 peldvietas un jahtu ostas 49 valstīs pasaulē.

Zilais karogs ir pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts, kas ir plaši atpazīts gan iedzīvotāju, gan pašvaldību un vides institūciju vidū. Kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai. Iesaistoties kampaņā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.

Zilo karogu Latvijā piešķir Vides izglītības fonds (VIF), kas ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamataktivitātes ir saistītas ar pasaules vadošās vides izglītības organizācijas “Foundation for Environmental Education” programmu īstenošanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko tu neteiksi? Jauki. Tas laikam nozīmē, ka Jūrmalā pludmales tuvumā parādījušās arī tualetes?

Draugiem Facebook Twitter Google+