×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Jūrmala tukša nepaliek. Saruna ar domes priekšsēdētāju Gati Truksni (4)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīze” viesojās Jūrmalā, intervējot domes priekšsēdētāju Gati Truksni (ZZS). Kā kūrortpilsētā aizvadīta vasara? Vai vietējo uzņēmēju ienākumi nav sarukuši pēc tam, kad samazinājies tūristu skaits no Krievijas, atcelti “Jaunā viļņa” un citi Maskavas režisētie pasākumi?

– Zinu, ka strādājat, lai Jūrmalā cilvēkiem būtu ko darīt un redzēt visos gadalaikos, tomēr vasarā kūrviesu pieplūdums ir lielākais. Te skanēja paredzējumi – šausmas, kas nu notiks, kad slavenais “Jaunais vilnis” pārcelsies uz Sočiem, Jūrmalā viss būs tukšs un kluss.

– Vasaras sezonu Centrālā statistikas pārvalde apkopos rudenī, bet turam roku uz pulsa, aptaujājam uzņēmējus, kas strādā pakalpojumu un viesmīlības sfērā. Šobrīd esam nelielos plusos, un domāju, ka gadu noslēgsim ar nelielu tūristu skaita pieaugumu. Iepriekšējos trijos gados tas ikgadēji pieauga par 20%, tagad būs mazāk. Tam nav sakara ar konkrētu festivālu. Konteksts ir plašāks, ģeopolitiskāks. Pēc “Rosstat” datiem, no Krievijas izbraucošo tūristu skaits mazinājies par 40%. Viņu ir mazāk ne vien Latvijā, bet visos Eiropas tūrisma galapunktos. Mēs cenšamies to kompensēt. Piedalāmies apmēram 20 tūrisma gadatirgos – ziemeļvalstīs, Rietumeiropā, Centrāl­āzijas valstīs, lai radītu jaunas kūrorta apmeklētāju plūsmas. Iepriekš tiešām gandrīz puse bija krievu tūristi. Šogad Lietuvas un Igaunijas viesu kopskaits ir gandrīz tāds pats, cik viesiem no Krievijas. Vairāk brauc arī no Skandināvijas, Vācijas, Lielbritānijas. Viesnīcnieki saka – lai arī ienākumu pieaugums nebūs liels, rezultāti ir labāki, nekā varēja gaidīt ārējo faktoru ietekmē – ar sankcijām, ar rubļa kursa kritumu, kas sadārdzina krieviem ceļošanu, ar valsts politiku meklēt atpūtas vietas Krievijas iekšzemē.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kad es braucu uz citām Eiropas valstīm,es izvairos no vietām,kur ir daudz krievu tūristu.Kāpēc? Tāpēc,ka viņi ļoti skaļi,nekulturāli un nevēlos klausīties maķ-peremaķ.Tākā varbūt pat labi,ka krievu tūristi brauc mazāk,iespējams,ka manis minēto iemeslu dēļ vairāk brauks citi.

  2. Man patīk staigāt pa Jūrmalu Atbildēt

    Kad tiksiet vaļā no neveiksmīgā Jūrmalas logo? Kad būs jauns un mūsdienīga?

  3. ”Musulmaņu galvenie reliģiskie pienākumi ir izteikti islāma Piecos Pīlāros jeb piecos islāma balstos, un tie ir sekojoši: svinīgi apliecināta ticība vienīgajam Dievam Allāham un Muhameda atzīšana par viņa pravieti; vismaz piecas lūgšanas katru dienu; īpašs ikgadējo ienākumu daļas ziedojums kopienas fondam; 30 dienu gavēnis ramadāna mēnesī; svētceļojums uz Meku. Musulmaņi tic, ka, ievērojot šos likumus, viņi nonāks debesīs. Islāma ticība nozīmē: ticība vienam Dievam, Allāham; ticība visiem Dieva praviešiem; ticība eņģeļu eksistencei; ticība Pastardienai, dzīvei pēc nāves, debesīm un ellei; ticība dievišķajiem likumiem un iepriekšnolemtībai. Jautajums atrisinats, Dzintaru koncertzale uz 30. dienam noslogota.

  4. Pāris x biju vasarā Jūrmalā,centrālais apgājiens ir Jomas iela līdz jūrai,cilvēku jūra tāpat,kā agrāk,varbūt kafeienīcās mazāk cilvēku,tas pat saprotami,cenas tur kosmiskas.arī es reti kad ko iekožu,vnk neadekvātas cenas manam maciņam.Esam Jomas ielā iecienijuši Picēriju,tur iegriežamies,nu nav jau tur arī draudzīgas cenas,bet tomēr tur mēs iekožam,Jāatzīst priecē tas,ka tur Jomas ielā ir mazāk dzirdams pa ruski,tiešām mani tas priecē!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+