Latvijā
Novados

Jūrmala tūristu vidū populāra gan vasarā, gan ziemā1


Publicitātes foto
Publicitātes foto
Foto – Jūrmalas pilsētas dome

Saskaņā ar jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem tūristu skaits Jūrmalas pilsētā 2017.gadā pieaudzis par 22% salīdzinājumā ar 2016.gadu. 2017.gadā Jūrmala bijusi otrs iecienītākais galamērķis uzreiz pēc galvaspilsētas Rīgas kā ārvalstu, tā Latvijas ceļotājiem, tā portālu “La.lv” informēja
Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājaZane Leite,

Lielākā daļa – 66% – no tūristu skaita kūrortpilsētā bijuši ārvalstu tūristi, 34% – viesi no Latvijas. Ārvalstu viesu lielāko daļu veidoja ceļotāji no Krievijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas. Visvairāk tūristu Jūrmalu apmeklējuši gada siltākajā periodā – 38% viesu Jūrmalu izvēlējušies apmeklēt periodā no jūlija līdz septembrim, savukārt ceturtā daļa (26%) – no aprīļa līdz jūnijam.

Pieaudzis tūristu skaits, kas Jūrmalu apmeklē arī ārpus vasaras perioda, – piektdaļa viesu (20%) Jūrmalu atpūtai izvēlējušies gada pēdējos trīs mēnešos – no oktobra līdz decembrim.

“Redzams, ka sezonalitātes iespaids kļūst arvien mazāks, pieaug tūristu skaits, kas Jūrmalu apmeklē ne tikai vasarā, bet arī citos gada mēnešos. To veicina arvien pieaugošā interese par veselības uzlabošanas, kūrortārstniecības tradicionālajām programmām, spa īpašajiem piedāvājumiem un konferenču infrastruktūru pilsētas kūrortviesnīcās,” atzīst Gunta Ušpele, Jūrmalas pilsētas domes Tūrisma nodaļas vadītāja.

“Ievērojamais viesu skaita pieaugums no Vācijas skaidrojams ar kūrortārstniecības programmu konkurētspēju kvalitātes, pakalpojumu dažādības un cenu līmeņa ziņā. Šos pakalpojumus Jūrmalas kūrorta ārstniecības iestādēs izmanto arvien vairāk Vācijas senioru.” Analizējot tūristu ģeogrāfisko sadalījumu, lielākais pieaugums ir vērojams no Vācijas (+123%), Zviedrijas (+45%), Lietuvas (+30%,), Krievijas (+15) un Somijas (+12%). Arī vietējo tūristu skaita pieaugums no Latvijas bijis ievērojams: +25%.

Saistītie raksti

Vidējais uzturēšanās ilgums Jūrmalas naktsmītnēs ir trīs diennaktis, kas ir ilgāk nekā vidēji valstī (1,9 naktis). Tūristi no Baltkrievijas kūrortpilsētā bijuši visilglaicīgākie viesi, Jūrmalas naktsmītnēs pavadot vidēji 10 dienas. Nākamie ilglaicīgākie Jūrmalas viesi ir no Izraēlas, uzturoties pilsētā vidēji 5,5 diennaktis. Viesi no Vācijas, Latvijas, Krievijas, ASV Jūrmalas naktsmītnēs pavadījuši vidēji 3,5 dienas. Savukārt tūristi no Skandināvijas valstīm, Lielbritānijas, Polijas un Ukrainas kūrortpilsētā viesojušies pārsvarā divas diennaktis. Viesi no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas – pilsētā uzturējušies vidēji 1,5 diennaktis.

Statistikas dati apkopoti no 60 Jūrmalas tūristu mītnēm ar kopējo vietu skaitu 6913. Vislielākais noslogojums 2017.gadā bija kūrorta rehabilitācijas centros un kūrortviesnīcās.

 

LA.lv