Latvijā
Novados

Jūrmalā ūdens strauji kļuvis vēsāks, pat par 12 grādiem1

Foto-Evija Trifanova/LETA

Dienvidaustrumu vēja ietekmē arī Jūrmalas peldvietās svētdien, 29.jūlijā, pazeminājusies ūdens temperatūra, liecina pašvaldības apkopotā informācija.

Svētdienas rītā pludmales glābšanas dienests ziņoja, ka visās Jūrmalas Zilā karoga peldvietās ūdens temperatūra ir +23 grādi.

Pēcpusdienā ūdens temperatūra Majoros, Dubultos un Mellužos noslīdējusi līdz +17 grādiem, citviet Jūrmalā – līdz +18..+19 grādiem.

Krietni straujāks ūdens temperatūras kritums reģistrēts Mērsraga ostā – sestdien ūdens bija +26 grādus silts, bet svētdienas pēcpusdienā tas atdzisis līdz +14 grādiem.

Rojā ūdens temperatūra svētdienas rītā pazeminājās līdz +13 grādiem, bet dienas gaitā ūdens kļuvis par diviem grādiem siltāks.

Siltākais ūdens saglabājas Kolkā – pēc piektdien sasniegtajiem +27,5 grādiem ūdens temperatūra noslīdējusi līdz +25 grādiem.

Aukstākais ūdens joprojām ir Kurzemes rietumkrastā, tostarp Ventspilī ūdens temperatūra nepārsniedz +12 grādu.

Salacgrīvas un Skultes ostā svētdienas pēcpusdienā ir +16 grādus vēss ūdens.

Teju visā Baltijas jūrā saglabājas anomāli silts ūdens, tikai vietām piekrastē tas ir aukstāks apvelinga dēļ. Apvelings ir process, kad vēja ietekmē ūdens virspusē nonāk auksti ūdeņi no dziļuma.

LA.lv