Jūrmala. Foto – LETA

Jūrmalā ugunsgrēka vietā atklāti arī bīstamie atkritumi 2

Plastmasas krāvumu ugunsgrēka vietā Jūrmalā, Slokas apkaimē, atklāti arī bīstamie atkritumi, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Lasīt citas ziņas

Ar šādu informāciju šorīt esot nācis klajā Valsts vides dienesta (VVD) inspektors, kurš apsekojis ugunsgrēka vietu. Inspektora ziņojumā norādīts, ka daļēji sadegušajos atkritumos starp sadzīves atkritumiem konstatēti arī bīstamie atkritumi.

“Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards saistībā ar atklātajiem faktiem, atbilstoši Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumam, uzdevis VVD ģenerāldirektorei Ingai Koļegovai nodrošināt pilnu situācijas kontroli,” informē VARAM.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņemot vērā minēto, Gerhards šodien sasaucis preses konferenci, kurā piedalīsies arī VVD ģenerāldirektore Koļegova un Veselības ministrijas pārstāvji. Preses konference notiks plkst.13 VARAM telpās Rīgā, Peldu ielā 25.

Svētdienas, 18.jūnija, pēcpusdienā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās ugunsgrēks kādā teritorijā, kur bez VVD atļaujas tika glabāts liels daudzums plastmasas atkritumu. Tie dega 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāru platībā. Ugunsgrēkam tika noteikta paaugstināta bīstamība.

Dzēšanas darbos vienlaikus iesaistījās aptuveni 50 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji-glābēji, kuriem palīgā tika nosūtīti arī divi “Latvijas Dzelzceļa” ugunsdzēsības vilcieni un divas Valsts meža dienesta ugunsdzēsības autocisternas, bet Nacionālo bruņoto spēku helikopters nodrošināja ugunsgrēka dzēšanu no gaisa.

Ugunsgrēka izcelšanās iemesli tiks skaidroti izmeklēšanā. Valsts policija par notikušo sākusi kriminālprocesu.

Kā vēlāk aģentūrai LETA atzina biedrības “Ekodizaina kompetences centrs” vadītāja Jana Simanovska, pat ja Jūrmalas plastmasas atkritumu ugunsgrēkā izdalīto dioksīnu izkliedēja vējš, dabā tas nesadalās.

Simanovska norādīja, ka no degošas plastmasas izdalošos dioksīnus dabā ir ļoti grūti konstatēt, bet tie ir kaitīgi arī mazā koncentrācijā. Pēc Simanovskas domām, kaitējums videi šajā gadījumā ir nodarīts milzīgs.

“Prima M” noliedz bīstamo atkritumu atrašanos Jūrmalā notikušā ugunsgrēka vietā

Uzņēmums SIA “Prima M”, kura apsaimniekotajā teritorijā Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, noraida Valsts vides dienesta (VVD) pausto informāciju, ka teritorijā varētu būt atradušies arī bīstamie atkritumi, aģentūrai LETA teica “Prima M” valdes locekle Lūcija Uzkliņģe.

Reklāma
Reklāma

Viņa uzsvēra, ka šajā teritorijā atradās tikai otrreizējai pārstrādei derīgi materiāli.
“Nevar būt nekādas runas, ka šajā teritorijā atradušies jebkāda veida bīstamie atkritumi. Šajā teritorijā atradās tikai un vienīgi otrreizējai pārstrādei derīgi materiāli – polimēri un citas derīgas izejvielas,” atzīmēja Uzkliņģe.

Viņa arī pauda neizpratni par to, kādā veidā VVD ir atklājis bīstamos atkritumus, iepriekš nesaskaņojot inspektora ierašanos ar uzņēmumu. Uzkliņģe piebilda, ka pēc notikušā ugunsgrēka uzņēmums nav komunicējis ar VVD.

“Prima M” vadītāja teica, ka šodien ugunsgrēka skarto teritoriju apmeklēs kāds no uzņēmuma pārstāvjiem, lai to apsekotu un varētu izlemt, kādā veidā teritoriju sakopt.

Jautāta, vai uzņēmums vērsīsies pēc apdrošināšanas kompensācijas, Uzkliņģe sacīja, ka uzņēmums neesot iepriekš apdrošinājos ne teritoriju, ne arī tajā esošos materiālus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.