×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. novembris, 2014
Drukāt

Jūrmalā valsts svētkos veidos Latvijā garāko Gaismas ceļu

lacplesa_diena_sveces

Jūrmalā valsts svētki tradicionāli tiks atzīmēti ar Latvijā garāko Gaismas ceļu, koncertiem un izstādēm, dievkalpojumiem un lāpu gājienu, informē pilsētas pašvaldībā.

11. novembrī Jūrmalā, Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā plkst. 16 būs Lāčplēša dienai veltīts svētbrīdis. Pēc tā plkst. 17 pie baznīcas pulcēsies Jūrmalas iestāžu un uzņēmumu darbinieki, skolēni, skolotāji un audzēkņu vecāki, lai piedalītos lāpu gājienā cauri visai Slokai un Kauguriem pa Raiņa un Kaugurciema ielu līdz kapteiņa Zolta piemineklim. Arī Ķemeros šajā laikā notiks lāpu gājiens, sākot no Ķemeru vidusskolas.

Savukārt 18.novembrī cauri visai Jūrmalai vīsies Latvijā garākais Gaismas ceļš. Sākot no Lielupes tilta Bulduros līdz Kauguriem pēc plkst. 16.30 gar pilsētas galvenās maģistrāles malu degs vairāk nekā 5000 sveču.

Pašvaldībā norāda, ka Jūrmala Gaismas ceļu organizē jau vairāk nekā desmit gadus, Latvijas valsts svētkos un gada tumšākajā laikā akcentējot virzību uz gaismu un attīstību. Tradicionāli šī ceļa noformēšanā piedalās Jūrmalas iedzīvotāji, Jūrmalas izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības iestāžu darbinieki. Ikviens Gaismas ceļā aicināts pievienot arī savu sveci no plkst. 15.30.

Savukārt pie Kauguru kultūras nama uz Raiņa ielas plkst. 19.00 tradicionāli notiks svētku koncerts. Tajā uzstāsies Kristīne Zadovska, Nauris Puntulis, Jānis Apeinis, Normunds Rutulis, koris “Juventus” un grupa “Opus Pro”. Pēc koncerta sekos svētku uguņošana.

Tikmēr Jūrmalas skolēni, gatavojoties valsts svētkiem, šonedēļ radošajās darbnīcās veido svētku piespraudes no lentītēm valsts karoga krāsās. Latvijas karoga krāsu lentas skolēniem tradicionāli dāvina pašvaldība, lai stiprinātu latvisko identitāti un radītu svētku sajūtu.

Šogad vairāk nekā 1000 metrus sarkanbaltsarkano lentīšu saņēmuši ap 6000 skolēnu un bērnudārzu audzēkņu. Arī Jūrmalas pilsētas domes klientu apkalpošanas centru apmeklētājiem pirmssvētku nedēļā tiks dāvātas sarkanbaltsarkanās lentītes valsts karoga krāsās, piebilst pašvaldībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+