×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. septembris, 2012
Drukāt

Jūrmalā visiem skolēniem līdz 6.klasei būs brīvpusdienas

Foto-LETAFoto-LETA

Jūrmalas pašvaldība jaunajā mācību gadā ar brīvpusdienām nodrošinās visus skolēnus no 1. līdz 6.klasei, kā arī piecus un sešus gadus vecus bērnus, kas apgūst pirmsskolas obligātās izglītības programmu, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas domes sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Veronika Ramāne.

“Savulaik Jūrmala bija vienīgā Latvijas pašvaldība, kas nodrošināja brīvpusdienas visiem skolēniem līdz 6.klasei un gatavojās bez maksas ēdināt skolēnus līdz pat 9.klasei, kā tas jau bija Igaunijā. Ekonomiskā krīze neatļāva šo procesu turpināt, taču tagad šo pakalpojumu atjaunosim. Pagājušajā mācību gadā brīvpusdienas jau bija ne tikai pirmklasniekiem, kam to nodrošina valsts, bet Jūrmalā bez maksas pusdienoja arī 2.klases skolēni. Tagad ievērojami paplašinām brīvpusdienu saņēmēju loku,” stāstīja Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Paredzēts, ka šajā mācību gadā brīvpusdienas Jūrmalas pašvaldības izglītības iestādēs – gan vispārizglītojošās skolās, gan pirmsskolas iestādēs – būs arī visiem izglītojamajiem no ģimenēm, kurām domes Labklājības pārvalde piešķīrusi trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statusu, kā arī pašvaldības iestādes “Sprīdītis” audzēkņiem un vispārizglītojošo iestāžu izglītojamajiem no ģimenēm, kurās iztikas līdzekļi mēnesī vienai personai nepārsniedz 100 latus.

Uz 50% atlaidi maksai par ēdināšanu varēs pretendēt pirmsskolas izglītības iestāžu bērni no daudzbērnu ģimenēm un ģimenēm, kam piešķirts maznodrošinātas ģimenes statuss.

Pašvaldība par katrām brīvpusdienām maksās vispārizglītojošās skolās latu dienā vienam izglītojamajam, bet pirmsskolas iestādēs – atbilstoši domes apstiprinātai katras iestādes ēdināšanas pakalpojumu maksai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+