“Jūrmala/Fēnikss” sāk ar uzvaru, Jēkabpils ar zaudējumu 0

Latvijas komanda “Jūrmala”/”Fēnikss” savā pirmajā jaunās Baltijas Basketbola līgas (BBL) sezonas spēlē trešdien ar rezultātu 65:59 (23:12, 14:19, 16:16, 12:12) savā laukumā pieveica Igaunijas vienību Tallinas TTU.
Gandrīz visu laiku laukumā dominēja jūrmalnieki. Kaut trešajā trešdaļā TTU uz vairākām minūtēm ieguva vadību, turpinājumā pie rezultāta 42:45 tika gūti 11 punkti pēc kārtas, bet pēdējā ceturtdaļā jau tuvāk par četriem punktiem “Jūrmala”/”Fēnikss” pretiniekus nepielaida.
Uzvarētājiem ar 15 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām palīdzēja Ivars Rihards Žvīgurs.
Pērn jūrmalnieki debitēja BBL turnīrā, apakšgrupas desmit dueļos izcīnot trīs uzvaras, kas izslēgšanas spēles sasniegt neļāva. Tāpat arī TTU komandai ar četriem panākumiem bija par maz, lai turpinātu cīņu par medaļām.
Citā mačā trešdien zaudējumu piedzīvoja Latvijas komanda “Jēkabpils”, kas ar 67:85 (14:22, 18:26, 18:24, 17:13) savā laukumā piekāpās Prieņu-Birštonas “Vytautas” vienībai no Lietuvas.
Latvijas komandas rindās 14 punktus iemeta Sandis Silavs, bet ar 12 punktiem izcēlās amerikānis Tailers Larsons.
Tikmēr “Vytautis” vienībā sekmīgākais bija Vaids Čepukaitis, kurš ne tikai sameta 21 punktu, bet arī izcīnīja astoņas bumbas zem groziem.
“Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzas medaļas laureāte “Jēkabpils” pērnajā BBL sezonā aizkļuva līdz astotdaļfinālam, kurā piekāpās citai Latvijas vienībai “Liepāja”/”Triobet”. Tāpat arī “Vytautas” iekļuva astotdaļfinālā, kur atzina Igaunijas vienības TU/”Rock” pārākumu.
Vēl vienā BBL mačā trešdien latvieša Akseļa Vairoga pārstāvētā Lietuvas komanda Panevēžas “Lietkabelis” savā laukumā ar 78:71 (13:11, 25:21, 14:18, 26:21) pārspēja Ķēdaiņu “Nevežis”. Tomēr Vairogs šajā spēlē nepiedalījās, bet trīs punktus iemeta Sims Buterlevičs, kurš tikai pirms nepilnas nedēļas tika atbrīvots no Latvijas vicečempiones “Ventspils” sastāva.
Kā zināms, ar uzvarām jauno BBL regulārā čempionāta sezonu otrdien sāka Latvijas komandas “Valmiera”/ORDO un “Liepāja”/”Triobet. Valmierieši savā laukumā ar 90:59 pārspēja Igaunijas vienību Raplas AVIS, kamēr “Liepāja”/”Triobet” savu skatītāju priekšā ar 90:68 pārspēja TTU komandu.