“Jūrmalas” basketbolisti nonāk uzvaras attālumā no LBL pusfināla 0

“Jūrmalas” basketbolisti otrdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla otrajā spēlē pārspēja “Latvijas Universitāte” (LU) komandu, nonākot uzvaras attālumā no iekļūšanas sacensību pusfinālā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

“Jūrmala” svinēja uzvaru ar 76:67 (21:11, 20:25, 18:17, 17:14), sērijā līdz divām uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-0.

Praktiski visu spēli vadībā bija viesi, taču trešajā ceturtdaļā uz neilgu brīdi vadību pārņēma arī LU komanda, tomēr turpinājumā jūrmalnieki atguva pārsvaru, beigās izcīnot drošu uzvaru.

Uzvarētājiem Haralds Kārlis guva 14 punktus, kamēr Deniss Krestiņins pievienoja 11 punktus un astoņas atlēkušās bumbas, bet Ivars Rihards Žvīgurs un Edgars Jeromanovs guva pa desmit punktiem katrs, pēdējam izcīnot arī astoņas atlēkušās bumbas.

Savukārt LU komandā Linards Jaunzems un Jānis Eiduks iemeta pa 15 punktiem, bet Renārs Birkāns guva 14 punktus.

“Jūrmala” pēc pirmās ceturtdaļas bija iekrājusi 11 punktu pārsvaru, otrajā spēles daļā panākot arī 29:13 savā labā. Tiesa, pēc tam pretinieki spēja atspēlēties un trešajā ceturtdaļā LU jau bija vadībā ar 47:45. Jūrmalnieki gan pēc tam veica 11 punktu izrāvienu, turpinājumā pārsvaru nosargājot.

Sērijas pirmajā spēlē “Jūrmala” mājās izcīnīja grūtu uzvaru ar rezultātu 77:75. Vēl četras minūtes pirms pamatlaika beigām vadībā bija LU komanda, taču beigas labāk nospēlēja jūrmalnieki.

“Jūrmalai”, kas iepriekš LBL startēja ar nosaukumu “Jūrmala”/”Fēnikss”, šis ir ceturtais starts izslēgšanas turnīrā, no kuriem tikai vienreiz izdevies pārvarēt pirmo kārtu. Savukārt LU izslēgšanas turnīrā atgriezusies pēc piecu gadu pārtraukuma, pēdējoreiz 2012.gadā apstājoties ceturtdaļfinālā.

Sērijas trešā cīņa būs 3.maijā “Jūrmalas” laukumā, bet gadījumā, ja būs nepieciešams, atlikušie dueļi tiks izspēlēti 5.maijā un 7.maijā.

Regulārās sezonas ietvaros abas komandas aizvadīja kopumā četras savstarpējās spēlēs, visās uzvarot jūrmalniekiem.

LBL pamatturnīra divas labākās komandas – “Ventspils” un “VEF Rīga” nodrošināja automātisku dalību pusfinālā, savukārt trešās līdz sestās vietas ieguvējas tiekas ceturtdaļfinālā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrā ceturtdaļfināla pārī “Ogre” komanda ir vadībā ar 2-0 pret “Valka”/”Valga” vienību. Pirmajā mačā ogrēnieši mājās uzvarēja ar 94:79, bet otrajā mačā viesos bija pārāki ar 93:81.