×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Jūrmalas brīvdabas muzejā savas prasmes rādīs amatnieki (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Iveta un Vidvuds Medeņi amatnieku dienā visus apmeklētājus aicinās uz senām dejām, dziesmām, rotaļām.

Šīs nedēļas nogalē, 23. augustā, no plkst. 13 līdz 16 Jūrmalas brīvdabas muzejā risināsies Amatu diena, kuras uzsvars uz rotām, rotaslietām un rotaļlietām, pavēstīja Jūrmalas brīvdabas muzeja vadītāja Daiga Sējāne.

Muzeja vadītāja arī īsi iepazīstināja ar katru no meistariem, kuri dalīsies savās prasmēs, veidojot skaistus un derīgus priekšmetus no dabiskiem materiāliem – koka, māla, raga, dzijas, sēklām, salmiem, metāla un citiem materiāliem.

Dabas rotu darbnīcas saimniece Agnese Laudere parādīs kā, netērējot naudu, bet liekot lietā iztēli un darbinot rokas, iespējams radīt oriģinālas krellītes un aproces no riekstiem, kauliņiem, sēklām un citiem dabā atrodamiem materiāliem.

Būs iespējams vērot, kā keramikas rotu māksliniece Linda Romanovska, izmantojot melno, svēpēto keramiku, gatavo rotas, neizmantojot mehāniskas ierīces un glazūras.

Raga rotu meistare Sarmīte Reizniece parādīs un pastāstīs, cik elegantas rotas var darināt no govs un kazas ragiem.

Arī no dzijas ar adāmo vai tamboradatu var izgatavot oriģinālas un interesantas rotaslietas, un šo prasmi ierādīs māksliniece Baiba Jagere.

Mākslinieces Aleksandra Zommere un Jana Rāve vadīs bērnu radošo darbnīcu, kur katrs mazais apmeklētājs varēs pats sev izgatavot kādu rotiņu, izmantojot papīru, diegu, līmi, salmus, krāsas un dažādus citus materiālus.

Meistars Guntis Niedoliņš var uzmeistarot no koka gan mēbeles, gan interjera priekšmetus, bet šoreiz iepriecinās ar koka rotaļlietām.

Skaistas rotas var rasties tikai tad, kad tās veido no sirds un ar pacilātu garastāvokli. Kas ir polimērmāls un kā to meistarīgi var izmantot oriģinālrotu darināšanā, pastāstīs un parādīs māksliniece Maija Sējāne-Īle.

Seno rotu meistars Jānis Mednis parādīs, kā apgūt pamatiemaņas gredzena, piekariņa, saktas vai aproces darināšanā no metāla, par ornamentiem izmantojot senās latvju zīmes un rakstus.

Kalējs Mārtiņš Daksis var izkalt visu, sākot no vārtiem, margām, plauktiem, lukturiem, līdz smalkām rotām, ziediem un laimes pakaviem. Pasākuma laikā apmeklētāju acu priekšā viņš kopā ar kolēģi Reini Pētersonu darbinās ēzi, izmantos laktas un atraktīvi demonstrēs tradicionālās kalšanas prasmes.

Meistars Ingmārs Grīnbergs iepriecinās ar EKO koka rotaļlietām, no kurām ikviena izstrādāta ar rūpību un domām gan par bērna drošību, gan prieku.

Senās rotaļās, dejās un dziesmās jūs aicinās un lustīgu atmosfēru garantēs Latvijas Radio 1 raidījuma “Greizie rati” vadītāji Iveta un Vidvuds Medeņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai bija grūti pievienot ziņas, kur muzejs atrodas? Vai mums noteikti bija jāzina adrese ???

Draugiem Facebook Twitter Google+