Latvijā
Novados

Jūrmalas Būvvaldes vadītājas brāļa firma atsaukusi piedāvājumu konkursā0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Rebeka Žeire/LETA

Jūrmalas domes Būvvaldes brāļa firma “JLD” ir atsaukusi savu piedāvājumu konkursā, kurā uzvarēja par glītāko metu sabiedriskā transporta pieturvietām un varēja tikt pie divarpus miljonu eiro vērta līguma, lai visas pieturas arī nomainītu, vēsta Latvijas Radio.

Kā ziņots, metu konkursā uzvarējušās firmas “JLD” īpašnieks Jānis Lasis ir Jūrmalas domes galvenās pilsētplānotājas Vitas Zvejnieces brālis.

Viņa arī bija pieturvietu izvēles žūrijā, bet konkursa gaitā iespējamā interešu konflikta dēļ sevi no tās izslēdza. Laša firma par uzvaru pieturu konkursā ieguva 4000 eiro, bet nosacījumi paredzēja iespēju pieturas arī izbūvēt dabā.

Latvijas Radio vēsta, ka tagad “JLD” savu pieteikumu atsaukusi. Lasis savu lēmumu Latvijas Radio skaidrojis ar to, ka notika “absolūti nepatiesības izplatīšana, apmelošana par sliktām darbībām”.

“Nav vajadzīgs mums tas, ja mēs godīgi startējām, godīgi strādājām, ja kāds nepatiesas ziņas izplata, mums tas nav vajadzīgs,” radio norādījis Lasis.

Citos konkursos gan viņa firma piedalīšoties, un viņš noliedza, ka saistība ar māsu ietekmētu konkursu iznākumu.

Latvijas Radio vēsta, ka Laša izšķiršanās atteikties no turpmākas dalības pieturvietu konkursā gan sekojusi pēc tam, kad domes politiskā vadība paziņojusi, ka pašvaldības ierēdņu aprēķinātos divarpus miljonus eiro šiem darbiem nākamā gada budžetā nemaz nevarēs atvēlēt. To apstiprināja Jūrmalas domes deputāts un Pilsētsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Jānis Lediņš (ZZS).

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pievērsis uzmanību presē minētajai informācijai, ka Jūrmalas domes dāsnos iepirkumos uzvarējusi firma, kas pieder Būvvaldes vadītājas brālim.

Jūrmalas pašvaldības mājaslapā atrodamā informācija liecina, ka Jūrmalas pilsētas domes pilsētplānošanas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja un pilsētas Būvvaldes vadītāja ir Vita Zvejniece. Viņas brālim Jānim Lasim pieder uzņēmums “JLD”, kurš regulāri ticis pie dāsniem Jūrmalas domes pasūtījumiem.

Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā aģentūra LETA pārliecinājās, ka šogad augustā uzņēmums atzīts par uzvarētāju dārzkopības pakalpojumu sniegšanas iepirkumā Jūrmalas pilsētā un līguma kopējā summa ir 1 250 000 eiro. Arī pērn firma uzvarējusi iepirkumā par dārzkopības pakalpojumu sniegšanu Jūrmalas pilsētā un toreiz līguma summa bija viens miljons eiro. Savukārt 2017.gadā “JLD” noslēdza 900 000 eiro līgumu par šādu pašu pakalpojumu sniegšanu pilsētā.

Šogad minētais uzņēmums ticis pie 21 479 eiro liela līguma par saulessargu poliestera auduma membrānu un aksesuāru piegādi Dzintaru mežaparkā. Tāpat firma tikusi pie 41 999 eiro liela līguma par Jūrmalas pilsētas pašvaldības īpašumā esošo rotaļu laukumu apsekošanu, apkopi un remontu.

Tāpat, piemēram, pērn firma tikusi viena pie miljona eiro liela līguma par bērnu rotaļu un sporta laukumu aprīkojuma iegādi, uzstādīšanu un laukumu izveidi Jūrmalas pašvaldības piederošajos īpašumos.

Saistītie raksti

Arī iepriekšējos gados uzņēmums ticis pie dažāda apmēra līgumiem Jūrmalas pašvaldības pasūtījumos, kā arī uzvarējis citu pašvaldību rīkotajos iepirkumos.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka “JLD” vienīgais īpašnieks ir Lasis. Pērn uzņēmums apgrozījums bija 2 566 596 eiro, bet peļņa 58 465 eiro.

LA.lv