Latvijā
Novados

Jūrmalas dome atvainojas17

Foto – LETA

“Pieredzes stāsts: lai noformētu iebraukšanas caurlaidi Jūrmalā, policists prasa notāra apstiprinātu pilnvaru cilvēkam ar I grupas invaliditāti,” tā Santa Survila feisbukā aprakstīja, ko piedzīvojusi 19. jūlija vakarā Jūrmalā, Dubultos, pie pašvaldības policijas iecirkņa. Policists viņai sacījis, ka atbilstīgi jaunajam datu aizsardzības likumam asistents nedrīkstot nest viņas dokumentus. Un ka policistam neesot pienākuma nākt uz mašīnu skatīties, vai persona ar invaliditāti reāli sēž mašīnā.

Google maps

Sazinājos ar Santu. Viņa tovakar caurlaidi esot gan ieguvusi un pieļauj, ka policists laikam izrādījis neapmierinātību tāpēc, ka amatpersonu “traucējuši” vakarā pēc pulksten 23, kad iecirkņa durvis jau bijušas slēgtas. Dzīvesbiedrs tovakar Santu aizvedis Dzintaros uz koncertu, un iegūt caurlaidi devušies jau pēc tā beigām. “Iebraukt Jūrmalā varējām, taču tajā pašā dienā bija jānoformē bezmaksas caurlaide, jo, ja tās nebūtu, atpakaļ braucot, mašīnas vadītājs tiktu sodīts.” Santa piebilda, ka agrāk esot bijusi cita kārtība. Pieticis ar invalīda stāvvietu karti pie priekšējā stikla, taču tagad noteikti jānoformē bezmaksas caurlaide.

Pēc iepazīšanās ar Santas rakstīto Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite, sazinājusies ar Jūrmalas pašvaldības policiju, “LA” redakcijai atbildēja, ka “aprakstītajā situācijā acīmredzot ir noticis pārpratums, un pašvaldība atvainojas par neērtībām”. Viņa skaidroja: “Notariāli apstiprināta pilnvara dokumentu uzrādīšanai nav nepieciešama. Pašvaldības policijas dežūrdaļas dežūrdienesta darbiniekiem Dubultu prospektā 2 ir pienākums iet un pārliecināties, vai automašīnā caurlaides pieteikuma brīdī ir persona, kurai pienākas atbrīvojums no nodevas samaksas.” Amatpersona piebilda, tas esot tādēļ, ka bieži šīs invalīdu kartes cilvēki izmanto gadījumos, kuros tās nav paredzētas, t. i., bez šīs personas ar invaliditāti klātbūtnes. Bijuši pat gadījumi, kad mēģināts izmantot jau mirušu cilvēku dokumentus. “Asistents var nest dokumentus dežūrdaļā, bet tāpat pašvaldības policijas darbiniekam ir jāiet un jāpārliecinās par personas atrašanos automašīnā. Šādos gadījumos autovadītāji tiek lūgti automašīnu novietot pie policijas ēkas,” norādīja Z. Leite.

Viņa atgādināja, ka Jūrmalas domes saistošie noteikumi nr. 1 (http://www.jurmala.lv/docs/j17/s/j17s001_m.htm) nosaka, ka nodevu nemaksā par transportlīdzekli, kas pārvadā I grupas invalīdus, bērnus invalīdus, kā arī invalīdus, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, ja pirms iebraukšanas īpaša režīma zonā saņemta caurlaide. “Pieteikt bezmaksas caurlaidi konkrētai dienai var pati persona ar invaliditāti vai arī cita persona (ģimenes loceklis, draugs, pārvadātājs), autorizējoties e-pakalpojumu portālā epakalpojumi.jurmala.lv un aizpildot pieteikumu (un to var izdarīt kaut vai piecas minūtes pirms iebraukšanas) vai piesakoties pašvaldības policijas dežūrdaļā (diennakts) vai Jūrmalas Tūrisma informācijas centrā (darba laikā) un uzrādot dokumentus (invalīda apliecību vai invalīdu stāvvietu izmantošanas karti, vai Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izziņu par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un pabalsta transporta izdevumu kompensēšanai saņemšanai),” stāsta domes pārstāve.

Persona ar I grupas invaliditāti vai invalīds ar apgrūtinātu pārvietošanos var arī pieteikt caurlaidi visai sezonai e-pakalpojumu portālā epakalpojumi.jurmala.lv vienam īpašumā, valdījumā vai turējumā reģistrētam transportlīdzeklim. Automātiski caurlaides tiek piešķirtas transportlīdzekļiem, kas pielāgoti vadītājam invalīdam, un šāda atzīme ir CSDD reģistrā.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
8 stundas
Raivis Šveicars
Latvijā
FOTO: “Air Baltic” paceļ debesīs “Baltijas ceļu” 1
8 stundas
DJ
Dace Judina-Nīmane
Latvijā
Sūrs mūžs, talants un zvaigznes debesīs. Leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei – 90
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
6 stundas