Latvijā
Sabiedrība

Jūrmalas dome izkārtojusi izdevīgu darījumu “Saskaņai” pietuvinātajam uzņēmējam Ērikam Teilānam. 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs attēls. Foto no LA arhīva

Jūrmalas dome izkārtojusi izdevīgu darījumu “Saskaņai” pietuvinātajam uzņēmējam Ērikam Teilānam, šovakar ziņo raidījums “Nekā personīga”. Pašvaldība skaidro, ka bijusi spiesta biznesmenim atdod daļu priežu meža, jo pāri Lielupei ieplānots tilts, un pievedceļi ietu gar pašreizējo Teilāna īpašumu, kas pašvaldībai vajadzīgi. Tomēr steiga, kādā darījums veikts, opozīcijas deputātiem liek apšaubīt Saskaņas un ZZS atbalstītā lēmuma godīgumu.

Jūrmalas dome uz sēdi šajā ceturtdienā sanāk saspringtā gaisotnē. Mērs Gatis Truksnis ir redzami aizkaitināts, un kādreizējo Jūrmalas aizsardzības biedrības līderu, tagad opozīcijā sēdošo deputātu jautājumi domes priekšsēdētāja līdzsvaru satricina. Sēdē kā pēdējais ielikts jautājums par kādu zemes gabalu apmaiņu. Īpašumiem nav norādītas adreses. Tomēr darījums ir īpašs, jo dome grib iegūt pamestu teritoriju netālu no kapsētas Jaundubultos, pretī šīs zemes īpašniekam dodot priežu mežu Dzintaros labā vietā ar labu infrastruktūru.

Ekskluzīvā darījuma ieguvējs ir Ēriks Teilāns. Rīgas mēra Nila Ušakova ārštata padomnieks ekonomikas jautājumos. Viņš vairāk nekā 3 hektāru lielo bijušā zaļumsaimniecības kombināta zemi bija iegādājies treknajos gados, lai celtu daudzdzīvokļu mājas. Sākās krīze un nekāda celtniecība nenotika. Zemi pērkot Teilāns zināja, ka šeit perspektīvā plānots tilts. Tagad uzņēmējs pieprasa pašvaldībai, vai nu apgrūtinājumu noņemt, izpirkt visu zemi vai dot vietā līdzvērtīgu īpašumu.

Domnieki savu pretimnākšanu Teilānam skaidro ar visai Jūrmalai svarīgo maģistrāli un jauno tiltu, kas mazināšot sastrēgumus. Dome gan tilta būvniecībai nav pietuvojusies ne par soli, nekādi jauni lēmumi nav pieņemti piecus gadus.

Teilāna īpašums novērtēts par vairāk nekā miljonu eiro. Pretī dome dod nepilnu hektāru tādā pašā vērtībā priežu mežā netālu no arhitekta un mecenāta Kristapa Morberga vasarnīcas. Vēl līdz pagājušajam gada būvēt šajā mežā nebija atļauts. Bet tad martā dome mainīja zonējumu daļā meža.Pašvaldības vadītājs avīzē būvniecību pamatoja ar sabiedrības vajadzībām. Šeit būšot jauns ar kurortoloģiju saistīts medicīnas centrs. Tagad domnieki par saviem gadu senajiem solījumiem aizmirsuši.

Uzņēmējam Teilānam savā bijušajā īpašumā jānojauc grausti un jādzēš hipotēka, jo zeme Jaundubultos ieķīlāta bankā par nepilniem 5 miljoniem. Tikai tad maiņas darījums skaitīsies pabeigts. Taču atklāts ir jautājums, ko pašvaldība darīs ar savā īpašumā iegūto Teilāna īpašumu, no kura tiltam un pievedceļiem vajadzīgi vien 16%.

LA.lv