×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

Jūrmalas dome nepiedalīsies Ķemeru sanatorijas izsolē

Foto: LETAFoto: LETA

Skats uz Ķemeru sanatorijas parku no Mīlestības saliņas paviljona.

Jūrmalas pilsētas dome nepiedalīsies šodien notiekošajā Ķemeru sanatorijas izsolē, jo Finanšu ministrijas izvirzītie nepamatotie nosacījumi faktiski liedza Jūrmalas pašvaldībai iespēju saņemt aizņēmumu Ķemeru sanatorijas iegādei, informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Reinholds Pelše.

Jūrmalas pilsētas dome šā gada augustā vērsās pie Finanšu ministrijas Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes ar lūgumu atļaut saņemt aizņēmumu sanatorijas iegādei. Šis aizņēmums bija nepieciešams, lai izmantotu iespēju ātri un tiesiski pārņemt sanatoriju jau šoruden, kas ļautu nekavējoties nodrošināt tās konservāciju.

“Jau pirms mēneša atklātajā vēstulē, kas adresēta Finanšu ministrijai, Kultūras ministrijai, Valsts prezidentam un citām valsts institūcijām, aicinājām valsts iestādes izteikt savus priekšlikumus, kā saglābt mūsu nacionālo dārgumu. Līdz pat šim brīdim neviena no šīm institūcijām nav nākusi klajā ar reālu risinājumu,” norāda Pelše.

Jūrmalas pilsētas dome gan uzsver, ka pašvaldība joprojām ir gatava pārņemt Ķemeru sanatoriju, lai nodrošinātu šī valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa saglabāšanu un ar kurortoloģijas tradīcijas atdzimšanu saistīto visas Ķemeru teritorijas stratēģisko attīstību. Jūrmalas pilsētas dome ir atvērta jebkuriem valstiski atbildīgiem risinājumiem, kas nodrošinātu kultūrvēstures pieminekļa glābšanu un attīstību.

Jau ziņots, ka Jūrmalas dome iepriekš vēlējās Ķemeru sanatoriju iegādāties bez izsoles, sanatorijas iegādei nepieciešamo finansējumu aizņemoties no Valsts kases. Taču Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome prasīja Jūrmalas domei iesniegt informāciju, lai iegūtu pārliecību, ka izvēlētā darījuma forma ir likumīga un atbilst normatīvajām prasībām.

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS) norādīja, ka, pieņemot lēmumu par Ķemeru izsoli, administrators ir apliecinājis domes iepriekš pausto, ka FM izvirzītie “mājasdarbi” pašvaldībai nav izpildāmi. Jūrmalas mērs pauda nožēlu par šādu notikumu gaitu, kas liecina par bezatbildību un nevēlēšanos pieņemt atbildīgus lēmumus, lai situāciju sakārtotu un nodrošinātu saimnieku, kas par Ķemeru sanatoriju patiešām rūpētos.

Kā ziņots, šodien Rīgā, Antonijas ielā 7-2, paredzēta maksātnespējīgās SIA “Ominasis Latvia” mantas, tostarp Ķemeru sanatorijas, izsole.

Ķemeru sanatorijas un citu “Ominasis Latvia” piederošu nekustamo īpašumu un kustamās mantas novērtējums un izsoles sākumcena ir 3 905 901 lats. Izsoles sākumcena daļēji ir apliekama ar pievienotās vērtības nodokli. Pēc kārtas šī ir pirmā izsole.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+