×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. decembris, 2013
Drukāt

Jūrmalas dome veido bezdeficīta budžetu; plāno līdzekļus Ķemeru sanatorijas iegādei (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Jūrmalas pilsētas dome rīt, 27.decembrī, plāno apstiprināt pašvaldības 2014.gada budžetu, kas, tāpat kā 2013.gada budžets, veidots bez deficīta.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS), pašvaldības izdevumi nākamgad plānoti 96 miljonu eiro apjomā, no tiem vairāk nekā 60 miljoni eiro būs pašu ieņēmumi. Budžets veidots ar nelielu apropriācijas rezervi, taču vairākiem mērķiem pašvaldība līdzekļus plāno aizņemties.

Pašvaldība nākamgad apņēmusies nodrošināt visas līdzšinējās iniciatīvas – 70% nekustamā īpašuma atlaides Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem, bezmaksas sabiedrisko transportu skolēniem, studentiem un pensionāriem neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, kā arī bezmaksas pusdienas visiem skolēniem un bērniem 5 un 6 gadu vecumā pirmsskolas izglītības iestādēs.

Tiek plānots, ka no 1.septembra bezmaksas ēdināšana tiks nodrošināta arī visos Jūrmalas pašvaldības bērnudārzos.

Jūrmalas pilsētas dome plāno saglabāt 50 latu ikmēneša pabalstu politiski represētajiem iedzīvotājiem, arī bērna piedzimšanas vienreizējais pabalsts tiks saglabāts 200 latu apjomā.

Truksnis norādīja, ka liels uzsvars nākamā gada budžetā likts uz ielu un asfalta seguma nomaiņu un remontu.

Jūrmalas 2014.gada pamatbudžetā 500 000 latu rezervēti Ķemeru sanatorijas iegādei, bet vēl 2,9 miljonus eiro paredzēts aizņemties. Truksnis piebilda, ka pēc divām neveiksmīgām izsolēm sanatorijas pārdošanas reālā cena vēl tiks pārvērtēta.

Truksnis norādīja, ka Jūrmalas pilsētas pašvaldības fiskālā disciplīna ir ļoti laba, tāpēc līdz līmenim, kad aizņēmumi sasniedz maksimālo procentu no ieņēmumiem, dome vēl var aizņemties aptuveni 10 miljonus eiro. Aizņēmuma līdzekļus nākamgad paredzēts piesaistīt arī Dzintaru koncertzāles Mazās zāles rekonstrukcijas pabeigšanai, Aspazijas mājas rekonstrukcijas pabeigšanai, sporta zāļu izbūvei pie izglītības iestādēm un citiem nolūkiem.

Jūrmalas mērs norādīja, ka Rīgas domes mēģinājumi pārvilināt iedzīvotājus ar sabiedriskā transporta atlaidēm viņu neuztrauc. “Sociālā atbalsta sistēma Jūrmalā, nebīšos šo vārdu, ir dāsnākā un labākā Latvijā – bezmaksas transports skolēniem, studentiem, pensionāriem, bezmaksas pusdienas skolēniem, NĪN atlaides, pabalsti. Ja kāds no tā visa atvadītos 60 centu biļetes dēļ, es būtu izbrīnīts,” sacīja Truksnis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. LAI JUMS VEICAS JAUNAJĀ GADĀ !

  2. Kad sabruks, tad sāks? To adresējiet Dombrovskim ar ievadu Godmanim. Bet Jūrmalas dome darīs labu darbu, bet kāpēc jau uzreiz nevarēja sanatoriju atdot deviņdesmitajos gados Jūrmalai?Tad iztiktu ar vieglāku remontu. Valstiskā bezatbildība…

  3. Prātīgi darīts !

  4. Lai izdodas Ķemerus paņemt Jūrmalai!
    Tas būtu godīgi.

  5. Lūdzu, glābiet Ķemeru sanatoriju! Tas būs viens svētīgs darbs, par kuru Jums pateiksies vairākas paaudzes.

Draugiem Facebook Twitter Google+