Latvijā
Novados

Jūrmalas domes vadību no Trukšņa pārņem Sproģe 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe piedalās Jūrmalas domes sēdē, kurā izskata ierosinājumu par Trukšņa atbrīvošanu no amata.

Politiķim Gatim Truksnim (ZZS) šodien atkāpjoties no Jūrmalas domes priekšsēdētāja amata, viņa vietā ievēlēta līdzšinējā mēra vietniece Rita Sproģe (ZZS).

Sproģi šim amatam rosināja izvirzīt Truksnis. Citi kandidāti netika izvirzīti.

Par Sproģes ievēlēšanu nobalsoja 12 deputāti, pret bija divi – Mārtiņš Stulpiņš un Arnis Ābelītis no partijas “Tev, Jūrmalai” -, bet neviens neatturējās.

Pirms balsojuma Sproģe uz jautājumiem par viņas nākotnes vīziju atbildēja īsi, skaidrojot, ka strādās saskaņā ar iepriekš pieņemto budžetu un attīstības plānu. “Nebūs krasu pārmaiņu. Ir darbi iesākti, un tie ir jāpabeidz. (..) Ir jābūt stabilam domes darbam,” norādīja Sproģe.

Viņa sevi novērtēja kā ļoti pretimnākošu cilvēku un prognozēja, ka nebūs grūtību sastrādāties ar domes deputātiem.

Tikmēr Truksnis turpinās darbu deputāta amatā. Politiķis paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem šodien norādīja, ka aizvadītie mēneši viņam bijuši “satraukuma un ļoti dziļu pārdzīvojumu pilni”, kā arī ietekmējuši viņa veselības stāvokli.

“Šobrīd turpināšu darbu kā domes deputāts, un atgūšu spēkus, lai ar pārliecību un jaunu enerģiju startētu nākamajās pašvaldību vēlēšanās kā pilsētas mēra amata kandidāts,” piebilda Truksnis. Viņš arī uzskaitīja līdz šīm paveikto šajā amatā, piebilstot, ka “ielikti stabili pamati būtiskākajiem darbiem”.

Saistītie raksti

Pašlaik vēl ir aktuāls jautājums, vai Truksnis saglabās Zaļo un zemnieku savienībā ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas (LZP) biedra statusu, jo šodien par to varētu lemt LZP domē.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētajā krimināllietā par iespējamu partijas nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā ir trīs aizdomās turētie un divas personas, pret kurām sākts kriminālprocess. Publiski zināms, ka šo personu vidū ir Truksnis un viņam piemērots aizdomās turētā statuss.

Pēc informācijas par šo lietu Truksnis 13.oktobrī domes ārkārtas sēdē tika atcelts no amata, taču 4.novambrī viņš šajā amatā atgriezās.

LA.lv