×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Jūrmalas Gada balva kultūrā – Rihardam Dubram

Foto: LETAFoto: LETA

Rihards Dubra

Jūrmalā “Gada balva kultūrā 2014” piešķirta Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagogam, komponistam Rihardam Dubram, aģentūru BNS informēja Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Elita Cepurīte.

Pērn Dubra uzrakstījis savai pilsētai un Dubultu baznīcai veltītu skaņdarbu “Jūrmalas partitu”. Komponistam šogad nācis klajā arī mūzikas disks “Skaņdarbi ērģelēm”, viņš radījis arī muzikālo partitūru dokumentālajai filmai “Segvārds Vientulis”.

Balva “Par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā” pasniegta jūrmalniekam, māksliniekam Jānim Veisam. Mākslinieka darbi atrodas Jūrmalas, Talsu, Aizkraukles, Jēkabpils muzeju fondos, kā arī privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Krievijā, Anglijā, Somijā, Zviedrijā, Izraēlā, Francijā. Jūrmalas pilsētas dome 2007.gadā māksliniekam piešķīra gada balvu par mūža ieguldījumu mākslā.

Balvas pasniegtas arī nominācijās “Par izilu kultūras pasākumu”, “Par veiksmīgu jaunradi”, “Par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskajos konkursos”, “Par kultūras pieejamības veicināšanu” un citās.

Svinīgajā Gada balvu kultūrā pasniegšanas ceremonijā Jūrmalas pilsētas dome pasniedza arī pateicības rakstus par ieguldījumu kultūras dzīves veidošanā Jūrmalā 2014.gadā. Par radošu ieguldījumu Jūrmalas mazo mākslinieku audzināšanā pateicības rakstu saņēma Jūrmalas Mūzikas vidusskolas skolotājs Antons Vaivods, par ieguldījumu Aspazijas mājas pārtapšanā – Aspazijas mājas vadītāja Ārija Vanaga un par ieguldījumu bērnu un jauniešu interešu izglītības festivāla organizēšanā Jūrmalā – bērnu un jauniešu interešu izglītības iestādes “Rudaga” valdes locekle Inese Testeļeca.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+