×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Jūrmalas mākslinieki – gada izstādē! 


ReklāmfotoReklāmfoto

Jūrmalas muzejā līdz 26. janvārim skatāma Jūrmalas Mākslinieku biedrības gada izstāde. Šogad tajā piedalās 50 mākslinieki un apskatāmi 86 darbi.

Tā ir Jūrmalas mākslinieku gadskārtējā izstāde, kas kļuvusi par gaidītu tradīciju un kurā kā ierasts valda mākslas žanru daudzveidība. Izstādē pārstāvēta glezniecība, grafika, tēlniecība, keramika un fotomāksla. “Odziņa apmeklētājiem ir tieši tā, ka izstādē ir pārstāvēti dažādi žanri un katrs atradis kaut ko sev. Vienu mākslinieku vai darbu ir grūti izcelt. Izstādē piedalās gan cienījami vecmeistari, gan jaunie mākslinieki. Gribas uzsvērt, ka izstādē ir stipri liela dažādība. Grupā esam dažādi, bet visi esam profesionāļi. Nav tāda “Jūrmalas stila”. Mēs esam interesanti un atšķirīgi,” atklāj Jūrmalas Mākslinieku biedrības priekšsēdētājs Dzintars Adienis un piebilst, ka varbūt tematiski mākslinieku darbos ir vairāk jūras ainavu nekā citu Latvijas novadu māksliniekiem, bet tas ir tīri lokāli un ģeogrāfiski izveidojies. “Mums ir labi abstrakcionisti, tāpat ainavu un portretu mākslinieki.”

No izstādes pirmsākumiem tajā piedalās cienījamie vecmeistari Valdis Bušs, Andrejs Ģērmanis, Jānis Veiss un Maira Veisbārde. Šogad pirmo reizi izstādē piedalās gleznotāja Ligita Caune, Iveta Meiere ar apgleznoto zīdu un grafiķe Nele Zirnīte. “Cik nu iespējams, apzinām Jūrmalas māksliniekus, kas vēl nav iesaistījušies mūsu grupā. Šī izstāde ir nozīmīga arī pašiem māksliniekiem. Tā ir iespēja paskatīties uz sevi no malas. Nav jau nekāds noslēpums, ka mākslinieks viens no otra radoši iedvesmojas. Mūsu grupā ir laba atmosfēra. Esam radoši un koleģiāli. Kas tad tur par konkurenci, mums būtiskākais ir celt to mākslas latiņu augstāk,” neslēpj Dz. Adienis.

Vēl šogad glezniecību pārstāv mākslinieki Einārs Plūksna, Pēteris Postažs, Olita Gulbe, Dzintars Adienis, Valdis Opmanis, Laine Kainaize, Inese Ziemele, Inese Ščucka, Laima Akmentiņa un citi. Izstādē piedalās grafiķes Antra Jāņkalna, Viviana Maria Stanislavska un keramiķes Inese Āboliņa, Rudīte Jēkabsone, Edīte Zvagule, bet tēlniecību pārstāv tēlnieki Stefans Mačuļskis un Roberts Diners. Savu veikumu skatītājiem vērtēšanai nodod arī fotogrāfi Ojārs Martinsons, Andris Sīmanis, Ingūna Kalniņa-Pētersone, Ivars Krūmiņš. Tāpat izstādē skatāma Andra Bērziņa un Jāņa Strupuļa medaļu māksla.

Lai izceltu katra individuālo meistarību un parādītu Jūrmalas mākslinieku daiļrades daudzveidību, jau tradicionāli šai izstādei netiek dotas tematiskas nostādnes un nosaukumi. Tematiski izstādē dominē vide, kas iedvesmo māksliniekus – ainavas, portreti un figurālas kompozīcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+