×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. janvāris, 2013
Drukāt

Jūrmalas mērs Truksnis bērniem un viņu vecākiem Ziemassvētkos dalījis cirka biļetes

Foto-LETAFoto-LETA

Gada nogalē jūrmalnieku ģimenes ar bērniem saņēmušas dāvanu – biļeti vienam bērnam un vienam pieaugušajam uz Ziemassvētku eglīti Rīgas cirkā. Apsveikumam pievienota kartīte ar personīgu apsveikumu no Jūrmalas mēra Gata Trukšņa (attēlā).

Truksnis aģentūrai LETA apstiprināja, ka 2180 bērniem, kas mācās pašvaldības bērnudārzos vai apmeklē pirmsskolas izglītības grupiņas, uzdāvinājis cirka biļetes – vienu bērnam, otru – vecākam.

Uz jautājumu, kas apmaksājis šīs dāvanas, Truksnis apgalvoja, ka no pašvaldības budžeta tam nav tērēts ne santīms. “Pie manis ar iniciatīvu vērsās firmas pārstāvji, kas organizē dažādus cirka pasākumus, kas gribēja svētkos izdarīt labu cilvēkiem. Viņi paši nevarēja nodrošināt, ka biļetes tiek izdalītas bērniem, tāpēc vērsās pie manis ar domu, ka es to varētu izdarīt,” sacīja Jūrmalas mērs.

Truksnis apgalvoja, ka apsveikuma kartītes bijušas organizatoru ideja un vēlme. “Lai pasākums Jūrmalā notiktu, es pats par saviem līdzekļiem drukāju kartītes un apsveikumus un noorganizēju pasaku tēlu – lauviņu -, kas apsveica bērnus,” stāstīja Jūrmalas mērs.

Firmas nosaukumu, kura piedāvājusi jūrmalniekiem cirka biļetes un lūgusi pievienot apsveikumu, Truksnis gan nespēja atcerēties. Uz jautājumu, kāpēc pasākuma organizatori izvēlējušies aplaimot tieši Jūrmalas bērnus, Truksnis pieļāva, ka par iemeslu varētu būt nelielais attālums līdz Rīgai un nākamgad līdzīgs pārsteigums, iespējams, sagaidot bērnus arī citās pilsētās.

“Tas bija labs un pozitīvs pasākums bez zemūdens akmeņiem vai domām. Man darīja prieku tas, ka varu izdarīt labu bērniem, kas citādi nevarētu tikt uz šādu pasākumu. Darīju to pēc savas vēlmes, tā bija mana iniciatīva un atbildība,” skaidroja Truksnis. Apsveikumu drukāšana un biļešu piegādāšana ģimenēm viņam personīgi esot izmaksājusi ap 1000 latu.

Jūrmalas mērs noliedza, ka dāvanu dalīšanai būtu jebkāds sakars ar šogad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, un pauda pārliecību, ka šādi apgalvojumi ir tikai vēlme diskreditēt labu pasākumu. “Ja tuvojas vēlēšanas, es nedrīkstu vairs nevienu labu pasākumu atbalstīt? Man būtu jādara tikai sliktas lietas?” aģentūrai LETA pauda Truksnis.

Par valsts SIA “Rīgas cirks” labdarības aktivitātēm interesējies arī portāls “Freecity.lv”, kas cirkā saskāries ar neviltotu pārsteigumu. “Mēs nenodarbojamies ar biļešu izplatīšanu. Mēs tikai veidojām programmu, pārdevām to privātam uzņēmumam un saņēmām fiksētu cenu. Ar biļešu izplatīšanu nodarbojās tikai pati firma – “Artikul Entertainment”,” portālam pastāstījusi cirka pārstāve Agita Pudule.

SIA “Artikul Entertainment” pieder producentam no Latvijas – Vladimiram Ņikišinam. Portālā “Biļešu serviss” pieejamā informācija liecina, ka šis uzņēmums nodarbojas ne tikai ar cirka šoviem, bet organizē arī pasākumus Jūrmalas koncertzālē “Dzintari”, par kuras pārvaldīšanu un cenu politiku lemj Truksnis. “Artikul Entertainment” šogad Dzintaru koncertzālē organizēs festivālu “Jūrmala 2013”, norāda portāls.

Ņikišins portālam apstiprinājis, ka biļetes jūrmalniekiem tiešām dāvinātas bez maksas, skaidrojot, ka visas biļetes pārdot neesot reāli, tāpēc daļa tiek uzdāvinātas bērniem par velti. Tā esot vismaz desmit gadus ilga tradīcija, un līdz šim biļetes dāvinātas lielākoties rīdziniekiem. Šogad Ņikišins kā Jūrmalas pilsētas iedzīvotājs nolēmis piedāvāt šādu iespēju jūrmalniekiem, tomēr viņš atzina – par spīti tam, ka biļetes jau gadiem tiek dāvinātas ģimenēm, kas pašas tās nevar atļauties, pastāv risks, ka šo labo darbu politiķi varētu arī izmantot, audzējot politisko kapitālu pirms vēlēšanām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+