×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
23. novembris, 2017
Drukāt

Jūrmalas muzejā izstādīs retumu – 17. gadsimta sprediķu grāmatu (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 1. līdz 30.decembrim Jūrmalas pilsētas muzejā tiks eksponēta muzeja krājumā glabātā, 1699. gadā izdotā Georga Manceļa sprediķu grāmata “Lettische langgewünschte Postill” (“Ilgi gaidītā latviešu sprediķu grāmata”), LA.lv uzzināja muzejā.

Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma izstāde no cikla “Mēneša eksponāts” ļauj arī Jūrmalai iekļauties starptautiskajā Mārtiņa Lutera un Reformācijas piecsimtgades atcerē. Izstādē Jūrmalas pilsētas muzejā būs iespēja aplūkot materiālus, kas saistīti ar luterāņu baznīcām Jūrmalā – Bulduros, Dubultos, Ķemeros un Slokā, luterisko draudžu dzīvi, kā arī kādu muzejisku retumu – 1699. gadā izdoto G. Manceļa sprediķu grāmatu, kas neticamā veidā pārdzīvojusi visdažādākos laikmetus. Savulaik grāmata no paaudzes paaudzē glabājusies Asaros, senās zvejnieku mājās.

“Šis mēneša eksponāts simboliski iezīmē M. Lutera aizsāktās darbības un pausto ideju taustāmos rezultātus arī Latvijas kultūrtelpā – šoreiz iespieddarba formā; kā viena no agrīnākajām grāmatām latviešu valodā, kuras rašanos ierosinājusi nepieciešamība pēc latviešiem saprotamiem sakrāla satura tekstiem,” pauda Līvija Baumane – Andrejevska, Jūrmalas pilsētas muzeja Krājuma glabātāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Berniba iemacijos lasit vecaja druka . Gramata ir latviesu valoda. Ir vel 100 gadus vecakas religiskas gramatas .

  2. Nevajag visus uzskatīt par muļķiem!Tas atvērums ir gotiskajā rakstībā,un – vāciski!

Draugiem Facebook Twitter Google+