Mobilā versija
Brīdinājums +3.5°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
12. janvāris, 2015
Drukāt

Jūrmalas pašvaldība steigšus meklēs citu atkritumu apsaimniekotāju

Atkritumi

Tā SIA “Eco Baltia vide” līdz pirmdienai, 12. janvārim, nav parakstījusi Jūrmalas pilsētas domes piedāvāto vienošanos par 2015. gada atkritumu apsaimniekošanas maksu, pašvaldība šīs nedēļas laikā sarunu procedūras rezultātā plāno slēgt jaunu līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas pilsētā, informē pašvaldībā.

“Ar šo soli “Eco Baltia vide” skaidri norādījusi, ka nevēlas pildīt savas līgumsaistības, tāpēc līdz ceturtdienai pašvaldība vienosies ar citu atkritumu apsaimniekotāju, kas pakalpojumu sniegs godprātīgi un saskaņā ar līgumu. Viennozīmīgi, ka “Eco Baltia vide” šajā sarunu procesā netiek aicināts,” uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS).

Pašvaldība līdz 12.janvāra darba dienas beigām bija devusi iespēju SIA “Eco Baltia vide” turpināt līgumsaistību izpildi, parakstot vienošanos par 2015. gada tarifu 2,85 eiro apmērā par kubikmetru (bez PVN). Apsaimniekotājs gan prasījis paaugstināt tarifu līdz 7,97 eiro par kubikmetru, kas nav saskaņā ar iepirkuma procedūras rezultātā 2011. gadā noslēgto līgumu. SIA “Eco Baltia vide”, neparakstot vienošanos, nav piekritusi turpināt sniegt pakalpojumus noslēgtā līguma ietvaros, norāda pašvaldībā.

Lai sagatavotos ārkārtas situācijai līguma laušanas gadījumā, Jūrmalas pilsētas dome 9.janvārī izsludināja sarunu procedūru jauna atkritumu apsaimniekotāja atlasei. Sarunu procedūras piedāvājumi tiks atvērti 13.janvārī un plānots, ka jauns atkritumu apsaimniekotājs tiks izvēlēts līdz 15.janvārim.

Pašvaldībā atgādina, ka SIA “Eco Baltia vide” paziņojusi par atkritumu apsaimniekošanas pārtraukšanu Jūrmalas pilsētas teritorijā, ja netiks apstiprināts 2014.gada 29.decembrī iesniegtais paaugstinātais tarifs 7,97 eiro apmērā.

Jūrmalas pilsētas vadība to raksturo kā “klaju publiskās šantāžas un negodprātīgas uzņēmējdarbības paraugu”, jo spēkā esošais līgums neparedz tarifu celšanu, izņemot pieaugumu, kas radies Dabas resursa nodokļa un atkritumu apglabāšanas izmaksu pieauguma dēļ. Šāds mainīgās daļas pieaugums atkritumu apsaimniekotājam kompensēts jau iepriekš, tostarp paaugstinot tarifu 2014.gada 1.septembrī..

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+