Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
12. janvāris, 2015
Drukāt

Jūrmalas pašvaldība steigšus meklēs citu atkritumu apsaimniekotāju

Atkritumi

Tā SIA “Eco Baltia vide” līdz pirmdienai, 12. janvārim, nav parakstījusi Jūrmalas pilsētas domes piedāvāto vienošanos par 2015. gada atkritumu apsaimniekošanas maksu, pašvaldība šīs nedēļas laikā sarunu procedūras rezultātā plāno slēgt jaunu līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas pilsētā, informē pašvaldībā.

“Ar šo soli “Eco Baltia vide” skaidri norādījusi, ka nevēlas pildīt savas līgumsaistības, tāpēc līdz ceturtdienai pašvaldība vienosies ar citu atkritumu apsaimniekotāju, kas pakalpojumu sniegs godprātīgi un saskaņā ar līgumu. Viennozīmīgi, ka “Eco Baltia vide” šajā sarunu procesā netiek aicināts,” uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS).

Pašvaldība līdz 12.janvāra darba dienas beigām bija devusi iespēju SIA “Eco Baltia vide” turpināt līgumsaistību izpildi, parakstot vienošanos par 2015. gada tarifu 2,85 eiro apmērā par kubikmetru (bez PVN). Apsaimniekotājs gan prasījis paaugstināt tarifu līdz 7,97 eiro par kubikmetru, kas nav saskaņā ar iepirkuma procedūras rezultātā 2011. gadā noslēgto līgumu. SIA “Eco Baltia vide”, neparakstot vienošanos, nav piekritusi turpināt sniegt pakalpojumus noslēgtā līguma ietvaros, norāda pašvaldībā.

Lai sagatavotos ārkārtas situācijai līguma laušanas gadījumā, Jūrmalas pilsētas dome 9.janvārī izsludināja sarunu procedūru jauna atkritumu apsaimniekotāja atlasei. Sarunu procedūras piedāvājumi tiks atvērti 13.janvārī un plānots, ka jauns atkritumu apsaimniekotājs tiks izvēlēts līdz 15.janvārim.

Pašvaldībā atgādina, ka SIA “Eco Baltia vide” paziņojusi par atkritumu apsaimniekošanas pārtraukšanu Jūrmalas pilsētas teritorijā, ja netiks apstiprināts 2014.gada 29.decembrī iesniegtais paaugstinātais tarifs 7,97 eiro apmērā.

Jūrmalas pilsētas vadība to raksturo kā “klaju publiskās šantāžas un negodprātīgas uzņēmējdarbības paraugu”, jo spēkā esošais līgums neparedz tarifu celšanu, izņemot pieaugumu, kas radies Dabas resursa nodokļa un atkritumu apglabāšanas izmaksu pieauguma dēļ. Šāds mainīgās daļas pieaugums atkritumu apsaimniekotājam kompensēts jau iepriekš, tostarp paaugstinot tarifu 2014.gada 1.septembrī..

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+