×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāma starptautiska grafikas izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

29. novembrī Jūrmalas pilsētas muzejā tiks atklāta starptautiska ceļojošā grafikas izstāde ”Stiprais ūdens – 4”.

Projekta “Stiprais ūdens” koncepcijas pamatprincips – savstarpējo tēmas un izteiksmes līdzekļu mijiedarbība un dobspiedes tehniku popularizēšana, kā arī “ūdens” tēmas vadmotīva izmantošana darbos kā ņeatņemams radošais spēks dažadām mākslas izspausmēm.

Izstāde „Stiprais ūdens – 4” ir jau ceturtā starptautiska mēroga izstāde, ilggadīgā projekta ”Stiprais ūdens” ietvaros, kurā piedalīsies izcili, pasaulē pazīstami, kā arī jauni mākslinieki, no Latvijas, Šveices, Nīderlandes, ASV, Lielbritānijas, Vācijas, Lietuvas, Krievijas, Austrālijas, Melnkalnes, Japānas un Indijas.

Lielāko ekspozīcijas daļu veido “Oforta Ģildes” grafikas meistaru, kā arī Šveices mākslinieku darbi. No 2013. gada 11. līdz 21. maijam, izstāžu zālē OSLO 12 Halle D bija apskatāma straptautiskā grafikas izstāde “Stiprais ūdens – 3”, kas māksliniekiem pavēra vārtus turpmākai sadarbībai. No Šveices izstādē piedalās gan vairāku oforta darbnīcu vadītāji un pazīstami ofortisti: Franziska Schiratzki, Astrid Schmid, Mathias Gentinetta, Daniela Erni u.c., gan mākslinieki, kas ofortu uztver, kā vienu no svarīgiem savas daiļrades izspausmes veidiem: Krassimira Drenska, Claudia Fellmer, Helmut Sennhauser, Lynn Catania Voeffray, Marianna Vogler, Stefan Werthmüller, Sieglinde Wittwer-Thomas. Daudzi mākslinieki ir pievērsušies tieši dobspiedes šarmam un neizsmeļamajām iespējām: Helga Halbritter, Nicole Manuel, Sabina Stucky, Inese Troska. Piemēram, māksliniece Sabīne Haerri labprāt piešķir ofortam jaunu nozīmi, to papildinot ar skaņas instalācijām un citiem digitālo mediju paņēmieniem.

Latviju pārstāv jau zināmi un plašu atzinību iemantojuši mākslinieki – Gunārs Krollis, Nele Zirnīte, Baiba Damberga, Varis Krauklis, Arturs Ņikitins, Inārs Helmūts un jaunāki autori, kas salīdzinoši nesen nonākuši uz mākslas skatuves – Ansis Butnors, Baiba Kalna, Gabija Priede un Signe Štrauss. Izstādē iekļauta arī videoprojekcija “Force Majeure”, ko veidojuši mākslinieki Arnis Stasaitis un Modris Brasliņš.

Īpaša vieta izstādē būs atvēlēta izcilās latviešu klasiķes “Oforta Gildes” meistara Dzidras Ezergailes (1926–2013) darbiem, godinot mākslinieci līdz ar viņas aiziešanu šī gada vasarā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+