×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2015
Drukāt

Jūrmalas rezidencei vajadzīgs kosmētiskais remonts; pieaugs nomas maksa (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidenta Jūrmalas rezidences teritorija.

Lai sagatavotu Jūrmalas rezidenci jaunievēlētā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vajadzībām, tajā pēc eksprezidenta Valda Zatlera četriem prezidentūras gadiem un vēl četriem dīkstāves gadiem būs jāveic kosmētiskais remonts, 7.jūnijā vēstīja LNT raidījums “Ziņu TOP 10”.

“Mainīts ir līstes gabals, kurš bija atnācis vaļā. Bet tā kosmētiskie darbi šeit nav veikti,” raidījumam atzina rezidences īpašnieka, valsts uzņēmuma “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārstāvis, pārvaldnieks Andris Caune.

VNĪ vērtē, ka kosmētiskie defekti varētu būt jānovērš, kā tas ir jebkurā dzīvojamā telpā, kad tiek izvāktas mēbeles un personiskās lietas un ēka ir mazliet nolietota. Piemēram, kosmētiski uzlabojumi vajadzīgi augšstāvā, kur Zatlera dēla bijušajā istabā tecējuši griesti. Savu dara jūras klimats – no tā un putekšņiem fasāde iegūst zaļu krāsu.

Remonta dēļ pieaugs arī nomas maksa. Cik remonts varētu maksāt, VNĪ nesaka, bilstot, ka daudz kas būs atkarīgs no jaunā prezidenta prasībām. Telpas vēl aizvien glabā dažādas ekstras, kas šeit tapa pirms Zatlera ievākšanās, kad rezidence piedzīvoja remontu nepilnu trīs miljonu eiro vērtībā. Pēc VNĪ pārstāvja teiktā, 12 000 eiro vērtā ūdenssiena esot darba stāvoklī un vajadzības gadījumā strādās.

VNĪ nomas maksu par ēku no pašreizējā Valsts prezidenta Andra Bērziņa kancelejas nesaņem saskaņā ar 2011.gadā noslēgto līgumu. Zatlera kanceleja par rezidenci mēnesī maksāja 21 000 eiro, bet Bērziņa kanceleja sešas reizes mazāk – tikai komunālos un uzturēšanas izdevumus jeb aptuveni 3500 eiro mēnesī.

Kanceleja uzsvērusi: tā kā Bērziņš nedzīvo rezidencē, ietaupīta valsts nauda. Taču tam nepiekrīt VNĪ valdes loceklis Andrejs Milzarājs. Viņš skaidro, ka ar nomas maksu iestāde atgūst remontā ieguldītos miljonus un tā ir ieinteresēta atgūt ieguldītos līdzekļus. Sanāk, ka naudas samaksa tikai tiek atlikta uz kādu laiku.

Bērziņa kancelejas noslēgtais līgums līdz 1.augustam būs jāpārskata Vējoņa kancelejai. Līgumā patlaban paredzēts, ka nomu par rezidenci jāsāk maksāt ne vēlāk kā 2016.gadā. Maksāt tikai daļu no nomas, ja gadījumā tiek izmantota tikai daļa no ēkas, neesot iespējams.

“Daļu no ēkas, visticamāk, īsti tā nevar izmantot. Tas ir viens ēkas komplekss, kurā ir dzīvojamās telpas, palīgtelpas, virtuve, kur nodrošina ēdināšanu. Ja izmanto šo ēku, viņu izmanto visu kopumā,” uzskata VNĪ valdes loceklis.

Vējonis nolēmis turpināt dzīvot ar ģimeni daudzīvokļu mājā Ogrē. Vējonis apstiprinājis, ka tikšot izskatīta iespēja Jūrmalas rezidenci izmantot brīžos, kad plānotas svarīgas tikšanās.

“Es pieļauju, ka būs vesela virkne problēmu un viņi [drošības darbinieki] būs ļoti neapmierināti ar šo situāciju,” sacīja Vējonis, piebilstot, ka arī dzīvoklī ir iespējams nodrošināt drošību un vieta, kur “esi dzīvojis visu laiku, ir mīļākā,” paziņojis Vējonis.

Daudzstāvu namā Vecrīgā dzīvo arī pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ir zimāma kārtība citās valstīs un arī Latvijā tādai jābūt – prezidentam ir dienesta rezidence. Tās neizmantošana ir jau valsts prestīža zemošana – fui man nepatīk un ar tādas lielmanības izrādīšanu…

  2. Ko muļķojas. Naudu grib nesaimnieciskie rāvēji no Nekustamiem īpšumiem. Prezidentam ir pils, Rīgā jāņem un jāsaved kārtībā kāds dzīvoklis Vecrīgā. Atpūsties varēs braukt uz Ogri.Raimond! pasūti vienu māju tālāk šos neizdarīgos , grābējus no Nekustamiem īpašumiem. Vispār visi jāatlaiž un jātaisa jauns konkurs. Aizdomas ir par negodīgu darbu!

  3. Kāds negaidīts atklājums VNī. LAIKAM JAU NESAPROT, KA ĪPAŠUMAM VIENMĒR IR JĀBŪT IZMANTOJAMAM. Tas nav malkas šķūnītis.

Draugiem Facebook Twitter Google+