×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. septembris, 2013
Drukāt

Jūrmalas skolēniem būs bezmaksas pusdienas

Foto-LETAFoto-LETA

No 1.septembra stājas spēkā Jūrmalas pilsētas domes lēmums piešķirt brīvpusdienas 1. līdz 12.klases skolēniem, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Būmane.

Bezmaksas pusdienas Jūrmalas pirmskolas izglītības iestāžu piecus un sešus gadus vecie audzēkņi un 1. līdz 6.klasei skolēni saņēma jau aizvadītajā mācību gadā. Lai nodrošinātu bezmaksas ēdināšanu arī 7. līdz 12.klases skolēniem, dome šim mērķim 2013.gadā novirzīs papildus 143 000 latu.

Jūrmalā darbojas 16 skolas, kurās aizvadītajā mācību gadā mācījās 4523 skolēni.

Brīvpusdienas visiem izglītojamiem, sākot no pirmsskolas vecuma un beidzot ar vidusskolas vecākajām klasēm, ne tikai ievērojami atslogos skolēnu ģimeņu budžetu, bet lielā mērā novērsīs nevienlīdzību un nodrošinās pilnvērtīgu uzturu, kas augošam organismam ir īpaši svarīgi, norāda domes izpilddirektora pienākumu izpildītāja Gunta Smalkā, piebilstot, ka nereti tieši vidusskolēni dažādu ētisku apsvērumu dēļ līdz šim kautrējās izmantot mazturīgo tiesības uz brīvpusdienām.

Pieņemot lēmumu par bezmaksas ēdināšanu līdz pat 12.klasei, pašvaldībā tiks īstenots vēl viens atbalsta pasākums Jūrmalā deklarētajām ģimenēm ar bērniem. Jūrmalā visi vispārizglītojošo skolu audzēkņi pilsētas autobusos var braukt bez maksas, bet pirms pāris nedēļām dome pieņēma lēmumu pilsētas izglītības iestādēm piešķirt papildu finansējumu mācību līdzekļu iegādei – 10 latus katram izglītojamajam. Visi šie pašvaldības lēmumi ir vērsti uz to, lai jūrmalniekiem patiešām nodrošinātu bezmaksas izglītību un liktu pamatus tam, lai izaugtu darba tirgū konkurēt spējīga un Jūrmalas attīstību nodrošināt spējīga jaunā paaudze.

“Pēdējā laikā ir iezīmējusies jauna pozitīva tendence – aizvien vairāk Jūrmalas iedzīvotāju deklarējas savā dzīves vietā, kas rada droši prognozējamus budžeta ieņēmumus un iespējas tos novirzīt pilsētas attīstībā un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā. Ņemot vērā iedzīvotāju ieteikumus, jaunajā mācību gadā nodrošināsim bezmaksas ēdināšanu visiem izglītojamajiem, tādējādi ne tikai sniedzot atbalstu jūrmalnieku ģimenēm, bet arī motivējot iegūt vidējo izglītību un izvēlēties mācības mūsu pilsētas skolās,” norāda Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+