Sports
Futbols

Jūrmalas “Spartaks” UEFA Čempionu līgā debitē pret bagāto “Astana” 1

Edgars Gauračs, foto: fkspartaks.lv

Pretinieki ar apmēram 50 reižu lielāku budžetu – futbola klubs Jūrmalas “Spartaks” UEFA Čempionu līgas debijā šovakar tiksies ar Kazahstānas valsts uzņēmumu aprūpēto “Astana” vienību.

Pēc izlozes kvalifikācijas otrās kārtas pirmajai spēlei bija jānotiek Astanā, taču komandas samainījās vietām un šodien 19.00 tiksies Jūrmalā, bet atbildes vizīte būs nākamotrdien.

Lai gan daudzi prognozēja, ka “Spartaku” pēc zoles (zelts pērn) gaida kritiens, komanda arī šosezon spēlē labi un ir Latvijas čempionāta līdervienība. Lai turnīra otrajai pusei pietiktu spēka, nupat piesaistīti trīs spēlētāji – uzbeku uzbrucējs Azizs Ibragimovs, “Metta/Latvijas Universitāte” pussargs Ingars Sarmis Stuglis, kā arī vārtsargs Vitālijs Meļņičenko, kurš iepriekš pārstāvēja Krievijas pirmās līgas klubu Voroņežas “Fakel”. Ar Ibragimovu jau šobrīd rēķinās kā pamatsastāva spēlētāju, komanda meklējot vēl uzbrucēju un pussargu.

Jūnija izskaņā “Spartaks” devās uz desmit dienu treniņnometni Polijā, aizvadot arī divas vērtīgas pārbaudes spēles – pret Kipras “Apoel” (1:3) un Polijas “Arka” (2:1).

Īsa vēsture – tā faktiski ir vienīgā abu šīs dienas pretinieku līdzība. “Spartaks” dibināts 2007. gadā pateicoties dažu cilvēku entuziasmam un divas reizes piedalījies Eiropas līgas kvalifikācijā. “Astana” piedzima divus gadus vēlāk, nokļūstot Kazahstānas valsts kompānijas “Samruk-Kazyna” paspārnē. Tajā ietilpst ietilpst daudz dažādu nozaru uzņēmumu, ieskaitot dzelzceļu, pastu, enerģijas, naftas un gāzes kompāniju. Koncerns, kura kopējā vērtība ir ap 78 miljardiem ASV dolāru, nodrošina pārticīgu dzīvi arī futbola klubam.

“Astana” pēdējos trīs gadus kļuvusi par valsts čempioni, aizpērn spēlēja Čempionu līgas grupu turnīrā (sešās spēlēs trīs neizšķirti un pēdējā, ceturtā vieta grupā), bet pērn bija Eiropas līgas pamatturnīrā (divi neizšķirti, viena uzvara un arī ceturtā vieta grupā). Komanda ir šīs sezonas Kazahstānas čempionāta līdere un Eirokausos cer noturēt augsto latiņu.

Viens no “Astana” līderiem uzbrucējs Patriks Tvumasi profesionālo karjeru pirms pieciem gadiem sāka Jūrmalas “Spartakā”, bet krievu aizsargs Jevgēņijs Postņikovs pagājušajā sezonā pārstāvēja FK “Ventspils”.

Saistītie raksti

“”Astana” budžets ir vismaz 50 reizes lielāks kā mums – cik zinu, ap 26 miljoniem eiro. Taču centīsimies parādīt labāko, ko varam, vismaz savās mājās izspiest maksimumu. Treneris uzskatīja, ka pirmo spēli labāk aizvadīt savā laukumā, arī organizatoriskajā ziņā tas ir izdevīgāk – vīzas, lidošana, viesnīcas. Pašlaik Astanā risinās “Expo”, līdz ar to ar avio biļetēm un viesnīcām ir lieli sarežģījumi. Kopumā komanda ir gatava, aizvadījām labu nometni Polijā. Dažiem spēlētājiem ir mikrotraumas, taču tās netraucēs spēlēt,” atzīst “Spartaka” prezidents Spartaks Melkumjans.

Pirms gada Viļņas “Žalgiris” pierādīja, ka no “Astana” nav jābaidās – divu spēļu summā tikai 1:2.

Par dalību UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā klubam pienākas 580 tūkstoši eiro, bet par katras kārtas pārvarēšanu prēmija vēl palielinās.

LA.lv