Jūrmalas “Spartaks” uzvar līderu duelī un soļo pretī virslīgas titulam 0

Pagājušās sezonas valsts čempioni Jūrmalas “Spartaks” sestdien svarīgā “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas čempionāta mačā izbraukumā ar 2:1 (1:1) pieveica “Liepāju”/”Mogo”, sperot soli pretī vēl vienam titulam.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13

Uzvaras vārtus “Spartaks” guva mača 82.minūtē, kad bumbu savos vārtos raidīja liepājnieku futbolists Sadī Gejs.

Abas komandas šo maču iesāka ļoti aktīvi, turklāt jau pēc desmit spēlētām minūtēm uz jūrmalnieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, ko realizēja Artūrs Karašausks. Tiesa, jau 13.minūtē “Spartaks” panāca izlīdzinājumu, kad vārtus guva Jevgēņijs Kozlovs.

Pirmā puslaika turpinājumā abas vienības apmainījās labām vārtu gūšanas iespējām, tomēr vārti netika gūti.

Otro puslaiku aktīvāk sāka “Liepāja”/”Mogo”, vēloties izcīnīt uzvaru un trīs punktus, kas ļautu līderim “Spartakam” kopvērtējumā pietuvoties līdz minimumam. Lai arī vairāk ar bumbu bija liepājnieki, viesi prasmīgi aizsargājās un ik pa laikam atbildēja ar bīstamiem pretuzbrukumiem.

Lūzuma punkts šai spēlei pienāca 82.minūtē, kad pēc stūra sitiena bumbu uz mājinieku vārtiem raidīja “Spartaks” futbolists Sjarhejs Pušņakovs, taču tā atsitās pret liepājnieka spēlētāju Geju un atrada ceļu vārtos. Pamatlaika atlikušajās minūtēs “Liepāja”/”Mogo” vienībai tā arī neizdevās atspēlēt vismaz vienus vārtus.

Šī abām vienībām virslīgā bija trešā tikšanās reize. Pirms tam ar 3:1 viesos uzvarēja “Spartaks”, kā arī bija reizi spēlēts neizšķirti.

Liepājas komanda pirms sestdienas spēles pēdējās četrās spēlēs bija guvusi trīs uzvaras un vienreiz spēlējusi neizšķirti, kas ļāva mīt uz papēžiem turnīra līderim “Spartakam”.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam sestdien divi Daniila Ulimbaševa vārti ļāva RFS vienībai izbraukumā ar 2:1 (1:0) pieveikt “Ventspili”, kam tādējādi pārtrūkusi piecu nezaudētu spēļu sērija.

Šī mača rezultātu 17.minūtē atklāja Ulimbaševs, bet pirmajā puslaikā vārti vairs netika gūti. Otro puslaiku “Ventspils” sāka ar nelielu ofensīvu, kas vainagojās panākumiem, jo RFS savā soda laukumā pārkāpa noteikumus, kas mača 55.minūtē Antonam Jemeļinam ļāva realizēt 11 metru soda sitienu un panākt neizšķirtu.

Mājinieku prieki gan nebija ilgi, jo tikai piecas minūtes vēlāk savus otros vārtus spēlē guva Ulimbaševs, no jauna vadībā izvirzot rīdziniekus. Dueļa turpinājumā lielāka bumbas kontrole piederēja “Ventspilij”, tomēr reālas vārtu gūšanas iespējas tai radīt neizdevās.

Arī šajā mačā RFS rindās spēlēja Kaspars Dubra un Aleksandrs Cauņa, kurš laukumā devās uz maiņu spēles 68.minūtē.

Šī bija jau abu komandu piektā no sešām tikšanās reizēm šajā sezonā (divas spēles tika aizvadītas kausa izcīņas ietvaros). Iepriekšējās cīņās divas reizes pārāki bija ventspilnieki un vienreiz tika fiksēts neizšķirts, savukārt pēdējā tikšanās reizē pārāki bija RFS – 22.jūnijā savā laukumā ar 4:2.

“Ventspils” pēdējos piecos virslīgas mačos bija guvusi četras uzvaras un vienreiz spēlējusi neizšķirti.

Kā zināms, piektdien pirmajā 20.kārtas spēlē “Riga” ar 2:1 viesos uzvarēja “Jelgavu”, uzvaru pamatlaika beigās izraujot Kasparam Gorkšam.

Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 34 punktiem 16 mačos joprojām ir čempione Jūrmalas “Spartaks”, kurai septiņus punktus zaudē “Liepāja”/”Mogo” (aizvadījusi 17 spēles) un “Riga” (18 mači), bet ar 24 punktiem 17 cīņās seko “Ventspils”.

Tikmēr RFS ir 23 punkti, bet 18 punktus 17 cīņās nopelnījusi “Jelgava”. Savukārt turnīra tabulu ar desmit punktiem noslēdz “Metta”/LU.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka virslīgas astotā komanda “Babīte”/”Dinamo” pēc daudziem totalizatoru likmju uzraugu ziņojumiem par aizdomīgām spēlēm ir izslēgta no virslīgas un kausa izcīņas, turklāt visu maču rezultātu ar šīs komandas līdzdalību tika anulēti.