Dabā
Novados

Jūrmalas teritorijā aizliegts atrasties uz ūdenstilpņu ledus0

Ar 18. februāri Jūrmalas pašvaldība noteikusi paaugstinātas bīstamības stāvokli un aizliegumu atrasties uz ūdenstilpņu ledus Jūrmalas administratīvajā teritorijā, tostarp Rīgas jūras līcī. Paaugstinātas bīstamības stāvoklis noteikts, ņemot vērā ledus biezuma mērījumus, tā kušanu un hidrometeoroloģiskās prognozes, portālam “LA.lv” pastāstīja Jūrmalas domē.

Pēdējās piecās dienās gaisa temperatūra saglabājusies pozitīva, un ūdenstilpnēs vērojama ledus kušana, informē Jūrmalas pašvaldības policijas glābšanas dienests.

Vairākās vietās ūdenstilpnēs regulāri veiktie mērījumi ļauj secināt, ka ledus biezums Lielupē nedēļas laikā samazinājies par vidēji 10–12 centimetriem.

Tādējādi iedzīvotāju drošības dēļ Jūrmalas pašvaldība ir noteikusi aizliegumu atrasties uz ledus. Atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem par aizlieguma neievērošanu var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu līdz 40 eiro apmērā.

Saistītie raksti

Jūras līča pludmalē trīs glābšanas stacijās – Kauguros, Majoros un Bulduros – ziemas sezonā gaišajā diennakts laikā dežurē glābšanas dienests, bet glābšanas stacijās Jaunķemeros, Dubultos un Mellužos, gādājot par cilvēku drošību, tiek veikta videonovērošana.

Pašvaldības teritorijā pie ūdenstilpnēm vairākās vietās izvietotas brīdinājuma zīmes, kas aizliedz atrasties uz ledus, taču visas vietas nav iespējams nodrošināt ar brīdinājuma zīmēm. Pašvaldība aicina ievērot brīdinājuma zīmes un nedoties uz ledus, kā arī nebojāt brīdinājuma zīmes!

LA.lv
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Otrdienas rītā vietām Latvijā izveidojusies migla un gaidāms vējains laiks
1 diena
LA
LA.LV
Dabā
Vakara sārtums mākoņos, būs laika maiņa…Zīmes dabā par laiku turpmāk
1 diena
LA
LA.LV
Dabā
VIDEO. Badijs – pirmais suns, kurš viesojies Rīgas pilī pie Valsts prezidenta Levita
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
“Bankas kredītus nedod un baidās no savas ēnas.” Par reputāciju un valsts attīstību saruna ar Innu Šteinbuku
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Nosaka 2020.gadu minimālo vecuma pensijas apmēru
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
15 idejas, kurp doties un ko apskatīt festivālā “Staro Rīga”
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Roberts Zīle: Makrons. Nodevības “nogatavināšana”
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Venēciju skāruši spēcīgākie plūdi pusgadsimta laikā
3 stundas