Latvijā
Novados

Jūrmalas ugunsgrēks – viens no bīstamākajiem Latvijas vēsturē 3

Aculiecinieka foto

Svētdien, 18. jūnijā, notikušais ugunsgrēks Slokā vērtējams kā izteikti bīstams. Pirmo reizi Latvijā ir piešķirta sestā – visaugstākā – bīstamības kategorija, vēstīja “LNT Ziņas”.

Aizvien nav izdevies pilnībā likvidēt vakar Jūrmalā, Slokas apkaimē, izcēlušos paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Ugunsdzēsēji turpina darbu ugunsgrēka vietā. Šorīt plkst.5.17 ugunsgrēku izdevās lokalizēt, tomēr dzēšanas darbi vēl turpinās, šovakar informē VUGD.

Patlaban notikuma vietā turpina strādāt astoņi ugunsdzēsēji un divas autocisternas. Ugunsdzēsēji turpina dzēst gruzdošos atkritumus, lai pārliecinātos, ka nav palikuši degšanas perēkļi.

Svētdien Slokā aizdegās atkritumu izgāztuve, kur tika glabāti sapresēti plastmasas atkritumi. Zibenīgā ātrumā uguns izplatījās 12 tūkstošu kvadrātmetru platībā. Uz Sloku tika nosūtītas 12 ugunsdzēsības automašīnas. Darbos kopumā piedalījās vairāk nekā 70 ugunsdzēsēju, uz darbu arī tika izsaukti papildu darbinieki, kuriem bija brīvdiena.

Galvenās grūtības esot bijušas ar ūdeni – tā padevei no Slokas karjera tika pieslēgti maģistrālie vadi, tika nosūtīti divi Latvijas dzelzceļa ugunsdzēsības vilcieni, bet bruņoto spēku helikopters nodrošināja dzēšanu no gaisa. Virs Jūrmalas pacēlās melns mākonis, kas devās Rīgas virzienā. Ugunsgrēku izdevās lokalizēt tikai pēc 12 stundām.

Satiksme Melderu ielā joprojām ir slēgta. Ugunsdzēsēji turpina laistīt un maisīt atkritumus, lai novērstu atkārtotas uzliesmošanas briesmas.

Saistītie raksti
Galerijas nosaukums

Valsts vides dienests (VVD) atzīst, ka šis ir pirmais gadījums, kad atklāta tik liela nelegāla atkritumu uzglabāšanas vieta, kur kopumā bijis ap 30 tūkstošiem kubikmetru sapresētu plastmasas atkritumu. VVD par šo notikumu uzsācis administratīvo izmeklēšanu, bet Valsts policija ierosinājusi kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, taču neko vairāk izmeklēšanas interesēs neatklāja.

Plašāk par šo skatieties pievienotajos video:

LA.lv